bugün

bakan özlem zengin : bir apartmanda 60 kediye 25 köpeğe bakan var. buna bir sınırlandırma bir düzenleme getirilmesi lazım; başka insanların da yaşam kalitesini düşünmek lazım. ilgili bakanlıklara yetki verilecek. bir evin içeresinde maksimum 3 köpek bulundurulacak. bu yetki tarım bakanlığına verilecek. cinsi tükenen ve kasten bir canlının cinsini tüketene 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilecek. hayvan dövüştürenlere ise 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilecek dedi. yasada iyi olan taraflar var.. tabii ki kimse evinde 60 kedi veya 25 köpek beslemesin. ama bunu yapanlara bile hayvanların daha iyi şartlarda bakılması için kısıtlayacağız demek yerine başka insan yaşam kalitesi öne sürülmesi ne kadar insancıl.. 3 rakamını nerden buldunuz. antepte üç odalı evde 3 suriyeli aile 30 kişi yaşıyor..herkesten en az 3 çocuk istiyorsunuz. sözün özü lütfen siz yasa filan yapmayın.sonra evin içine hayvanların yaşaması için ufak bir beton ev kondurursunuz ne me lazım.
başlığı görünce "iyi lan bari bu gariplerin hakları da birilerinin aklına gelmiş" dedirtmiş ancak içeriği görünce "heee amk klasik akp mevzusu"na dönmüştür.

ulan ben de sandım ki bu sokak canlılarına kötü davrananlara caydırıcı hapis cezaları geliyor ve yeni büyük barınaklar yapılarak sokaklarda çoğunun telef olmalarına izin verilmeyecek artık. "cinsi tükenen" nedir amk ? diğerlerini öldürmek veya işkence etmek serbest mi gene yani. sabah sabah ne umduk ne bulduk. ama hata bizde bu hükümetten düzgün bir şey beklenmemeli.

3 sene kadar önce kaldırımda oturan kediyi ensesinden tutup sağa sola savurarak aklınca yanındaki diğer piçlere ve kevaşelere komiklik yapan bir ibneyi tartakladım diye neredeyse göz altına alınıyordum. bir insan bir kediye, köpeğe veya kuşa işkence ederse/canını yakarsa serbest ama bir başkası gelip o piçin canını yakarsa kanunen suç. hayvanlara işkence edenlerin insan olarak adlandırılması bile başlı başına utanç iken bir de üstüne hakları falan var deniliyor. masum bir hayvanı katleden ile bir insanı katleden arasında ne fark var ? ikisi de cinayet ikisi de canlı ve yaşam hakları var.