bugün

tamam evlendin, mutlusun, yeni bir hayat, hayallerin falan var. ama yaptığın herşeyi instagram da paylaşmak nedir? çevremde birkaç örnegini gördüğüm, hatta aralarında yakın akrabalarımın dahi bulunduğu, böyle değişik tepsi paylaşımları, en iyi koca benim kocam havaları, üstelik aradan yıllar geçse dahi arada gelinlik ile çekilmiş fotoğrafları paylaşmalar.

gerçekten böyle kadınları anlamıyorum. başta umrumda olmasada paylaşımlar arttıkça beni bunalttığı için bu entryi açma ihtiyacı hissetim.

Bunlardan olmayın.
kocasıyla gittiği düğünden bir fotoğraf paylaşmış biri bugün. tepeden tırnağa pullu payetli gece elbisesini, her iki bilekte parmak kalınlığında onar adet altın bilezik ve elbisenin yakasından çıkan at nalı kadar altın sarısı taşlı bir kolye ile kombinlemiş kız. bildiğin oryantal konseptli disko topu gibiydi. kendisi altın suyuna girip çıksaydı bu kadar göz yorucu ve bu kadar çirkin olamazdı. çirkin olsaydı bile en azından ben geçici körlük yaşamazdım. hayır altın illa takarlar düğününde de sen niye onların hepsini takıp dışarıya çıkıyorsun? hadi çıktın instagram'a niye fotoğraf atıyorsun? evlenen sensin kardeşim bizim suçumuz ne yahu.
Şöyle bir gerçek var: Bizim insanımız düğünü gösteriş olsun diye yapıyor, fotoğrafımı koyayım da alem görüp kıskansın diye. Bu nedenle boşanmalar artıyor ve türk insanı bir arada yaşamayı bilmiyor.
Çünkü evlenmek sadece onun yaptığı bir şeydir. bunun için ballandıra ballandıra fotoğraflanması şarttır.bir de mutlaka koçişim derler . Ama hiç yaktıkları tencereleri koymazlar .
Sinir bozan paylaşımlardır.Hele birisi var ki düğün günü takılan takılarını o günden beri çıkarmadı boynundan kollarından.45 yaşında kaynana gibi geziyor ortalıkta.Gümüş simli elbise gümüş ayakkabı,boynunda bir altın gerdanlık+bir altın zincir,kollarında beşer beşer altın burmalar.Gözlerim kanadı.Bu kadar gösteriş merakı da sinirimi bozuyor ayrıca,görgüsüzlük.Yeni gelin değil kuyumcu dükkanı sanki.

Not:isteyen,istediğiyle mesut olabilir ama lütfen gözümüze sokmasın paylaşımlarıdır.
Sinir bozmayan, umrumda olmayan paylaşımlardır.
kocişimle pompiş keyfi.