bugün

cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra açıkta kalan başbakanlık koltuğunu dolduracak kişinin kim olduğunun açık, seçik ve izaha mahal bırakmayacak şekilde beyanı.

davutoğlu, şahin, vs bahane... bunlar yalnızca oyalama ve kamuoyu yoklama taktiği. numan kurtulmuş sırf bunun için akp ye transfer edildi, unutmayın.

ahanda buraya yazıyorum.
tahmin etmeye gerek yoktur, açıklama gelmiştir.

(bkz: abdullah gül ün davutoğlu başbakan olacak demesi)
bir dahaki seçime kadar idareten başbakan koltuğuna oturtulacak olan kişi ahmet davutoğlu olacaktır. şu an en kuvvetli adaydır. numan kurtulmuş'un akp'ye transferinin asıl nedeni, akp alternatifi bir partinin ortada kalmasını engellemek ve dolayısıyla oyların çoğaltılmasını amaçlamalarıdır. numan kurtulmuş akp'ye geçmeden önce, akp'nin canını oldukça sıkıyordu.
erdoğandan sonra başbakan %90 ihtimalle ahmet davutoğlu olacak.

onca yıllık akpliler, kurucu üyeleri dururken yeni yetme numan'ı mı başbakan yapacaklar sanıyorsunuz?

rte onu sadece has parti ileride kendisinin oyunu bölmesin diye aldı. zaten numan siyaseten silik ve zayıf bir karakter. erdoğan onu eminimki ilk 10 arasında bile düşünmüyordur.

davutoğlu'na bile görece yeni olduğu için nerdeyse kazan kaldıracak kurucu akpliler daha dünkü çocuk numan'ı mı harcayamayacaklar??
"yeni başbakan numan kimden kurtulmuş" sorusuyla cevap verilecek cümledir.
(#24306590) budur.
Tayyip orayi da alir. Ne yapar eder ulkedeki tum yonetim birimlerine kendi gecer. Adam sef garson bile olacak yakinda.
tayyip erdoğanın dibine kadar yolsuzluklara, hukuksuzluklara battığını düşünürsek, partiyi de halen avucunun içinde tutmak istediğinde hemfikirsek, o zaman sıradaki başbakanın, rtenin en yakınlarındaki adamlardan birisi olacağını tahmin edebiliriz. rte güçlü bir kukla arıyor. numan kurtulmuşun rtenin çekirdek kadrosunda yer aldığını sanmıyorum ben.

numan kurtulmuşun akpye geçmesi burada da bahsedildiği gibi, tamamiyle kendi saftirikliği, öngörüsüzlüğü ve erdoğanın siyasi becerisiyle olmuştur. bu işten erdoğan kazanmış, numan kaybetmiştir. en azından şu anki tablo o. tayyip erdoğanın kendi partisine girmiş bir numan kurtulmuşa hiç mi hiç ihtiyacı yok. tayyip erdoğanın partisinde olduğu müddetçe kurtulmuş, etkisiz bir elemandır. o yüzden pek mantıklı görmediğim bir iddia.
ahmet davutoğlu'nun portresinin numan kurtulmuş kadar güçlü olmamasından dolayı yeni başbakan numan kurtulmuş'tur.
yanlış bilgidir. numan kurtulmuş'un şu durumda başbakan olması imkansızdır. çünkü kendisi milletvekili değildir. partiye sonradan transfer edilmiştir. başbakan olmak için öncelikle 2015 milletvekili seçimlerini beklemesi gerekecektir.
günümüz itibariyle yanlışlığı kesinleşmiş olan durumdur. entry'lerimizden anlaşıldığı üzere haklı çıktık, başbakan ahmet davutoğlu oldu. numan kurtulmuş artık başka bahara.
ekonomi değil de dışişleri bakanı olarak kabineye girer.