bu tip insanlar arabalarını delicesine severler. hele bazıları vardır ki öz oğullarından ayırt etmezler. arabalarına en ufak bir zarar gelsin istemezler ve onları her gün yıkarlar. üstelik kirlenmese bile, hava yağmurlu olsa bile. hatta bu insanlar zarar geleceği düşüncesiyle arabalarını fazla kullanmazlar. genelde yürümeyi tercih ederler. arabalarını eve yakın bir yere park ederler ve evde olduklarında yaklaşık 15 dakikada bir onlara zarar gelip gelmediğini anlamak için camdan izlerler. böyle insanların bakıma ihtiyaçları vardır. fazla üzerlerine gidilmemelidir.

(bkz: doktor kendi haline bırakın dedi)
(bkz: doktor bu ne)
küçük nokta kadar lekeleri tükürerek silen insanın ta kendisi. Arada bir ön kaputu açıp bazı vida-somunları sıkmışlığı da var bu adamın, ben bizzat gördüm. bir de önce arabanın paspaslarını çıkarıp yıkar, sonra da elektrikli süpürge ile temizler. Bu işlemi çok sık tekrar eder.
ayrıca bunların bir de teknolojinin son harikası fırçaları vardır. Fırça sapının fırçaya bağlandığı yerin azıcık önünde bir plastik çıkıntı olur, bu çıkıntıya hortum takılır ve su açıldığında, o çıkıntıdan etafa su saçılır. Bu şekilde fırçalarlar arabalarını.
arabayı yıkamak için evdeki hortumu at diye bağıran insandır.
(bkz: Babam)