bugün

bineceksin üstüne vuracaksın kırbacı...
Bol sevgi ve sefkat vermek. Yengec burcu ile sobanin yanindaki kedinin cok buyuk bir farki yoktur.
Zodyaktaki en sulu goz burctur. Herseye aglayabilir. O yuzden onlari uzmeyin, bol bol sevin.

Eger sirin bir soba yani kedisi gibi sevgilim olsun istiyorsaniz, hic kacirmayin. Tavsiye edilir.
annesini öve öve bitirememek.
rakı-balığa götürmek..
bacaklarından güzel çorba olur. yapılması gerek mutlaka.
yaprak dökümü izletmemek. (başka bir uğraş verin)
korkutmamak. ödleri boklarına karışır.
sessiz ve derinden yaklaşmak. *
22 haziran-22 temmuz tarihleri arasinda hediye almak.
"ah benim yavruşum" dememek. çok pis oluyor vallahi. ağzına çakasım geliyor ama o anda değil, daha sonra gerçekleştiriyorum. boşuna sinir harbi ama.
yengeç sepetine koymak.

tama iğrencim o zaman şunla telafi edelim; (bkz: yengeç sepeti sendromu)
hep iyi niyetli olmalarına karşın bazen detaycılıkları ve her şeyi espri konusu yapabilmeleri nedeniyle yanlış anlaşılabilirler, fırsat ve sabır gösterin, ayarınızı çabuk kaparlar.
yüzsüzlük yapıp üzerine gitmek. yılmamak. meydanı terketmemek.
bismillah bismillah demek. yengecim zekidir, akıllıdır dememek.
sonuna kadar sadık kalmak. ondan başkasını gözünüzün görmediğini bilmesi. her şeye rağmen sevdiğinizi ispatlamak ve güvenini kazanmak. bunu hak eder zaten. *
(bkz: osmanli tokadi)
genelde şirindir, ve zararsızdırlar o yuzden fazla birşey yapmayın, kendi hallerine bırakın. kötü bir şey yapsalar da affettiriler kendilerini.
arada bir terslemek. zira el verilir, kol alınmaz bunlardan.
bir tane emek harcayın, bin tane sevgi alırsınız. bunu da yapın. emek harcayın, fakat bunu yaptığınızı gözüne sokmaya çalışmayın.

gözlerine sokulmaya çalışılan şeylere çok hassastır, huylanır.
misal, "makyajımı çıkartıp geliyorum hemen" demek.
yengeç burcu insanlarını üzmeyecek, bilakis sevindirecek, teşvik edecek şeylerdir.