bugün

yengeç burcu insanlarını üzmeyecek, bilakis sevindirecek, teşvik edecek şeylerdir.
misal, "makyajımı çıkartıp geliyorum hemen" demek.
bir tane emek harcayın, bin tane sevgi alırsınız. bunu da yapın. emek harcayın, fakat bunu yaptığınızı gözüne sokmaya çalışmayın.

gözlerine sokulmaya çalışılan şeylere çok hassastır, huylanır.
arada bir terslemek. zira el verilir, kol alınmaz bunlardan.
genelde şirindir, ve zararsızdırlar o yuzden fazla birşey yapmayın, kendi hallerine bırakın. kötü bir şey yapsalar da affettiriler kendilerini.
(bkz: osmanli tokadi)
sonuna kadar sadık kalmak. ondan başkasını gözünüzün görmediğini bilmesi. her şeye rağmen sevdiğinizi ispatlamak ve güvenini kazanmak. bunu hak eder zaten. *
bismillah bismillah demek. yengecim zekidir, akıllıdır dememek.
yüzsüzlük yapıp üzerine gitmek. yılmamak. meydanı terketmemek.
hep iyi niyetli olmalarına karşın bazen detaycılıkları ve her şeyi espri konusu yapabilmeleri nedeniyle yanlış anlaşılabilirler, fırsat ve sabır gösterin, ayarınızı çabuk kaparlar.
yengeç sepetine koymak.

tama iğrencim o zaman şunla telafi edelim; (bkz: yengeç sepeti sendromu)
"ah benim yavruşum" dememek. çok pis oluyor vallahi. ağzına çakasım geliyor ama o anda değil, daha sonra gerçekleştiriyorum. boşuna sinir harbi ama.
22 haziran-22 temmuz tarihleri arasinda hediye almak.
sessiz ve derinden yaklaşmak. *
korkutmamak. ödleri boklarına karışır.
yaprak dökümü izletmemek. (başka bir uğraş verin)
bacaklarından güzel çorba olur. yapılması gerek mutlaka.
rakı-balığa götürmek..
annesini öve öve bitirememek.
Bol sevgi ve sefkat vermek. Yengec burcu ile sobanin yanindaki kedinin cok buyuk bir farki yoktur.
Zodyaktaki en sulu goz burctur. Herseye aglayabilir. O yuzden onlari uzmeyin, bol bol sevin.

Eger sirin bir soba yani kedisi gibi sevgilim olsun istiyorsaniz, hic kacirmayin. Tavsiye edilir.
bineceksin üstüne vuracaksın kırbacı...
güncel Önemli Başlıklar