bugün

Aylardan yaz ayı idi. Akşam serinliğiydi. Hava esintili. Efil efildi...

Ütülü elbiselerimi giydim. Zira o gün özel bir randevum vardı. Yemek randevusu. Özel de denmez ya neyse. Randevuma yetişmek için acele ettim ve zamanında giyinip kuşanarak hazirlanmiş oldum. Yemekte bana eşlik edecek olan biricik dostum da tam zamanında geldi. Direksiyona geçip arabayı randevu yerine doğru sürmeye başladım...

Tam saatinde restorana vardik. Şükür geç kalmadik. Arabayı park edip otantik bir mekan olan restoranın kapısından içeriye girdik. Ve ben çevreyi gözümle hızlıca tarayarak, onları masada oturmuş vaziyette gördüm...

eşinden boşanmış olan ve benimle uzun süredir dost hayatı yaşayan o karizmatik adam ile oğlu ve oğlunun sevgilisi masada oturmuş bizleri bekliyorlardı. Bizde hemen hızlıca yanlarına vardık ve özürler eşliğinde girizgah yaparak tanışma faslını gerçekleştirdik. Tabi oğlunun gerçeklerden haberi yok. Çünki bu bir sır. Gizli.

Neyse... hızlıca Yerimize oturduk. Havadan sudan sohbet muhabbet derken. Sıra yemek siparişlerine geldi. Ben ve arkadaşım siparişleri verdik. Onlar istediklerini söylediler ve muhabet devam etti. Tabi ben ondan biraz uzaktayim ve aramizda arkadaşim oturuyordu. Ara ara bana bakip göz kırpıyor slk şey. Öhhhmm. Dikkatliyiz. Çaktırmak yok. Ben muhabbete katılıp daha da renklendirerek zamanı güzel geçirmeyi sağlıyordum...

Derken. Yemekler geldi ve yenilmeye başlandı. Şahane kokular etrafa yayıldı. Muazzamdı...

Yemeğin ortasında o bomba patladı... Bunun patavatsız oğlu gaf yaptı ve rencide edici bir takım söylemlerde bulunarak dikkatimi çekti. Çatalı kaşığı bırakip patavatsız oğlunun yüzüne odaklandım. Gözlerim hafif kısık vaziyette, arkama yaslandim ve kulaklarım onun dudaklarından dökülen kelimelere odaklanmıştı. Tabi arada bir babasına bakıyorum. Oğlun neler saçmalıyor diye. O da özür diler gibi bana bakıyor. Anlayış göster der gibi ...

Peki neler söyledi bu patavatsız oğlan ?.

Devamını Yarın gece anlatırım....
Çok imkanım da vardı fakat Okumadım.

Özet geçen olursa okurum..
gözyaşları içerisinde okudum. netflixte 51 dakikalık 8 bölümlük dizi olur.
güncel Önemli Başlıklar