bugün

ne kadar pkk, fetö, dhkpc, deaş destekçisi şerefsiz varsa hepsinin devlet kurumlarından ihraç edilmesi hatta vatandaşlıktan atılmasıdır.

kimse madur edebiyatı yapmasın yok kpssden 90 almış ama öğretmen olamamış. çokta iyi olmuş pkk ve fetö destekçisinin benim gözümde teröristen farkı yoktur. illa eline silah alması gerekmiyor desteklemesi onlardan olduğunu gösterir.

hatta bunların hepsinin hapise atılmassı lazım bunları bulmak için çok uğraşmaya gerek yok gezi parkına bakmak yeterli ne kadar terörist varsa oradaydı.

zaten devlet bunları biliyor mülakatlardan bir tane bile terör destekçisi geçemeyecek.

kim madurum diyorsa yalan teröristler hariç kimsenin notunu düşürmüyorlar. tanıdığım çok fazla öğretmen adayı var hepsiyle konuştum hepsinede aldığı kpss notunu vermişler yani kpssde ne yaptıysan o diyor devlet fakat sen teröristsen s.git.

en iyisini yapıyor şuanda ohal gerekirse 1sene bile devam edebilir.

tabi gene ohale karşı çıkanlar kim? chp ve hdp ortak özellikleri terör destekçisi olmaları. *chpyi burda ayırabiliriz chpnin içinde gerçekten vatansever olanlar var genelleme yapmıyorum. hdpnin alayı terörist

terörist cenazelerine katılan ve teröre açıkca destek verenlerin ohalden şikayetçi olmaları normal fazla takmaya gerek yok.

2-3 gün konuşurlar tek yaptıkları şey zaten bu. sonra unuturlar laf olsun diye konuştukları için.

*ya devlet başa, ya kuzgun leşe!
evet eksiler gelmeye başladı anketimizde aynı anda başlamış oldu bu anketin amacı bakalım kim pkklı teröristlerin ihracını istemiyor.
mağdur edebiyatı yapanlar keşke sadece halktan olmasa. mesela feto denen adama övgüler düzen siyasetçileri de piste alsalar da onları da görsek. var mı göt?
Bakınız efenim, bir yazar olarak argo kullanmadan yazmanın benim için ne kadar zorlayıcı bir durum olduğunu belirtmek isterim. Başlığa ve başlık altı entrysine gelecek olursak;

Kpss den 90 alcak kadar başarılı birinin mülakattan haksızlık sonucu elenmesine sevinecek bir zihniyet görüyorum. Tabi onun yerine 70 alıp hatta kpss yi geçemeden particilikle işe alınan kişiler istiyorsunuz, anlıyorum efenim. Ama "insan"lar biraz realist olmalı. O kişinin terörist olduğunu nerden biliyorsunuz? Zihin okumak gibi bir yeteneğiniz mi var? Ülkede birilerine gelişi güzel etiket vuran herkes bu bilgileri sadece tv ve medya kuruluşlarından alıyor. Uzaktan yakından bir bilgisi olmadığı kişi/kurumlar hakkında gelişi güzel sallıyor. Gözünüzle mi gördünüz/ kulağınızla mı duydunuz/ bizzat yaşayarak mı öğrendiniz o kişinin nasıl biri olduğunu? Türkiyenin gelişememesi dış etkenlerden değil, vatandaşı olanların yüzde 70 inin(seçmen olamayanlarıda hesaba kattım) düşünmek gibi bir olguya sahip olmamasından kaynaklı.
o 90 aldım diye ağlayanan kişinin facebook profili isteyene özelden atarım. profilinde teröristlerin fotoğrafını paylaşıp öcünü alıcaz yazan terörist değildir de nedir?
ohale karşı çıkan gerizekalı hangi özgürlüğün kısıtlandı şuana kadar söylermisin. benim için ohalden önce neyse şimdide o terörist değilsen ohale karşı çıkman anlamsız. fransada 6 aydır ohal var bir tane fransız ohale karşıyız demiyor.
Ohali destekleyen gerizekalı, binlerce kişi sorgusuz sualsiz ihraç edildi, khk ile ohal süresi bitinceye kadar da ne maaş bağlanacak ne de göreve iade edilecek. Utanmadan hâlâ kim mağdur oldu diye soruyorsun. Sen fransada böyle bir şey gördün mü beyinsiz ?

Cumhurbaşkanının kendisi bile söyledi at izi it izine karıştı diye. 3 ay daha parasız pulsuz karısıyla çoluğuyla çocuğuyla taş mı yesin o insanlar ? Ama sen de haklısın. Suç bende. Senin gibi bir sığır bunu nasıl hesap etsin ? Anca şak şak bilirsiniz siz.

Ohal mi ? Şak şak şak.

Edit: imla.
adalet herkes için gerekli. bunu anlayabildiğin zaman çok geç olacak. o zamana kadar başka insanların acılarından beslenerek yaşamaya devam et, yarın nerde bu adalet diye bağırdığında seni kimse duymayacak.