bugün

Bana hep soğuk plastik kadar yapay gelirler.. sıcakkanliliklarinda bile bi yapaylik vardir. Ya da bu benim önyargimdir. Kızları genelde tombik ya da alman vucutlu rahat tiplerdir. Utanmazlar ve hayatlarinda ailelerini bile bazen cok umursayacaklarini sanmadigim tipte yasanti suruyolar. Duygusuz bi yaşam tarzı. Sevgi, Saplantı , aşk , tutku galiba sadece çirozlar da var. Şişmalar pek onemsemiyo. Aman diyip geciyolar.

Bu denklem erkeklerde tam tersi oluyo. Ciroz erkekler umursamaz sisman ya da balik etliler ise can oluyor can.

Ya da dıştan gorunusleri boyle. Duygusuz insan olur mu? Dusunmeyen insan. Yasamak bu degil. Kendi uzmanlik alani disinda da bilgi sahibi olmak gerek. Yoksa bi insan sadece boştur. He çok şey bilse de bostur. Cunku dunya bos, her sey boş aslinda ama kendini yalniz hissettirmez bir seyler bilmek. Cunku bildigini her bir konuya ilgili insanlar illaki vardir ve bilgi daha cok insan ceker. Bos dunyayi bos algilamanizi saglar. Bunu kimi sanatla yapar kimi yemek yiyerek. Aslinda herkes umursamaz ama bi o kadar da umursuyolar cunku dogmadan gelen bi insansil davranis etigi ile doguyolar ve sorgulamadikca bu dogruyla yasayip bu kuralin disina cikmaya korkuyolar.

Taki bi kac kötu insanla karsilasana kadar bu insanlar seri katil degiller, kotulukleri icerde.. size gicik kaptiklarinda ki bu da genelde sahip olamadiklari seylere sahip olmanizla baslar, zaten o ozelliklere sahipseniz bi sey demezler ama sonradan edindiyseniz sizin kendilerinden ust bi konuma gelmenizi kaldiramazlar haklari varmis gibi ve her davranisinizla alay etmeye baslarlar. Kimisine fayda etmez belki ama mantik insani davranisini sorgulamaya ceker. Iste bu ayrintilarin farkina varirsiniz. Siz de o sirada rootunuzdan kurtulurmus olursunuz. Etiğin gorunmez cemberinden cikip etiksel davransan da davranmasan da bi sey kaybetmeyecegini anlarsin. Sizi bi canavara donustururler. Cunku insanlar artik degerli degildir gozunuzde. En azindan benim icin oyle.