bugün

sünnet dügününden sakladıgım bir yara izi var .
kafamda 13cm genişliğinde bi yarık var. Eskiden salıncakların oturakları demirdi, hızlanıp atlarken ileri değil yukarı çıkmıştım olduğum yere düşünce de salıncak kafamı yarmıştı daktır bile nasıl ölmediğimi merak etti. su tuttum efenim su.
5 yaşında sobada göbeğimi yakmıştım. sorgulamayın çocukluk işte. hala az da olsa izi var.
kollarım ve bileğimdeki bir kaç jilet izi ve asilikten yapılmadı kıyafet tasarlıyorum.
küçükken ineğe sanırım öküz de olabilir , halley uzatıyordum o zamanlar pembelileri filan vardı markası başka olan, hayvana direttikçe sinirlenmiş olmalıki sırtım dikenli çepere yapıştı, göğsümde de hilal şeklinde yara açtı pezevenk.
kalp yarası diye duygusallığın köküne vurmak isterdim ama yapmayacağım.
dizimde bulunan 10 dikişlik yara.
boyum kadar kızılcık ağacına çıkarken dal kırılıp kırık kısmın bacağıma dalması sonucu olmuştu.
yeni sünnetliydim allahtan pipime bir şey olmadı.
ona bir şey olsaydı ne yapardım ben.
sol bacağımın kenarı . rizede çay alım yerinde çatıdan atladım betona sürte sürte indim sonuç bu.
1990'dan kalma kafamda dikiş izi var. *1996'dan kalma sol elimde asit yanığı vardır. * 2009'dan kalma yüreğimde ihanetin izi var.
sünnet olmuştum küçükken. başı biraz eğri olmuş.
yara kaldı yara kaldı sinemde bir yara kaldı. **
motor kazasindan kalma kafa yarigi izi.*
sağ elimde kesik var, 20 yaşımda iken pencereye yumruk atmıştım. sol dizimde dikiş izi var, çocukken çok hızlı koşar önüme bakmazdım. düşüp dizimi fena yaraladım, 6 dikiş atıldı.
Fiziksel olarak;
4-5 yaşımda iken deniz taşlık bir playda düşmem sonucu dizime giren taşın bıraktığı, şu an zor da olsa izi kalmış bir yaram var.

Gariptir ki 15 yaşımda okul projesi hazırlarken elimin kayması sonucu baş parmağımı yarmış idim. Hastaneye bile gitmedim korkumdan yara bandıyle geçti, bi cm bile izi yok.

Duygusal bir yara olarak ise;
Son sevgilim ile biraz tartışarak ayrıldıktan sonra geçen konuşmalarda bana "başımı göğsüne yaslayıp uyumayı hayal ettiğim, o derece sevdiğim tek kişiydin" demesi. Acısını hala ilk anki gibi hissediyorum.
elime giren yaklaşık 10 santimlik gazoz şişesi parçasının bıraktıgı iz ilk gün ki gibi duruyor.

kafamın üzerinden bisiklet geçtiğinde, alnımda oluşan 3 santimetrelik iz hala duruyor.

6. sınıfa giderken, burnumun üzerinde patlayan kafa darbesinin izi hala duruyor.

sağ yanagımda bulunan ve elimle koparttıgım et beninin izi hala duruyor.

saysam roman olur, gazi gibiyim aynı.
saçlarımı sıfır numara kestirdiğimde piri reis haritasının aynı kafamda çıkıyor.