bugün

Oraya bir Müslüman daha ekleyiniz, teşekkürler.
Birkaç yıl deisttim. Bu esnada her şeye daha objektif bakabilme şansı yakaladım. Bu böyle sürer diye düşünürken, karşıma prof. Doktor gazi özdemir çıktı. Bir bilim adamının analitik zekasının olayları anlayış ve aktarış tarzı, 55 yıldır kuran'la haşır neşir olması, anadilinin arapça olması ve dahası atatürk'le ilgili olan görüşleri, kuran çevirisi yaparak bundan tek kuruş maddi gelir elde etmemesi ve daha sayabileceğim pek çok özelliği ile dinlere ve islama bakış açımı değiştirdi. Şimdiye kadar öğrendiğim, saçma bulduğum her şeye mantıklı açıklamaları vardı.
Mitolojik çağdan, günümüze kadar olan ibadet benzerliklerinin anlamını dahi anlamamı sağladı. Cevap basitti, çünkü tüm öğretiler hep aynı kaynaktandı.
Ne boş öğretiler ve huraflerle ve dahi şirklerle boşa zaman harcamışım. Her şey çok basit ve hiç zorlaştırıcı değilmiş. Burdan kendisine saygı ve minnetlerimi sunmayı bir borç bilirim. Gerçekten hazır olanların ve kafası milyon tane gereksiz bilgi ve ritülle dolmuş olanların da karşısına çıkmasını temenni ederim.
Hiçbir şey. Hiçbirşeyciyim, neyciyim bilmiyorum, bildiğim tek şey arap düşmanıyım.
filozoflar tarafından akla uygun hale getirilmiş islam'a inanıyorum. Yani Tanrı akıl'dır ve bizimle sadece akıl yoluyla iletişime geçebilir. Ne kadar iyi eğitim alırsak, okursak araştırırsak, bilimsel çalışma yaparsak o kadar akıllı olur dolayısıyla Mutlak Akıl'a yaklaşmış ve Mutlak Akıl'ın dediği/istediği insan olmuş oluruz.
Burda ve ekşide çoğunlukla elit ve entel ayağına yatanlar yazdığı için genelde ateist nüfusu fazla oluyor yoksa turkiye geneli oranı bu değil. Ayrıca din hakkında araştırma yapmak isteyenler literatüre baksınlar buradakiler hala Allah varsa onu kim yarattı mk seviyesinde basit mantık hataları yapıyorlar.
dinler insanları böler, inanç ise birleştirir .