bugün

10 numaradır.
kalp profesöru. trakya uni. tıp fak. kardioloji abd bşk.idi.

trafikte ana avrat söver.
Sana ne ... Tepkisi uyandıran başlık.

Çok anlayışlı ve oldukça sabırlı.
Bana karşı acımasız, gerçekçi, her şeyi dan dan yüzüne söyleyen, ironik olarak okumayı ve sorvayvır izlemeyi çok seven, sesini çok nadir yükselten (benim aksime) bir kadın. Bir de abimi daha çok sever.
Şanssız, kendini acındırmayı ve istediklerini duygu sömürüsüyle yaptırmayı seven;bilen, bencil ancak yufka yürekli, konuşkan, vicdanlı ve aşırı duygusal tam bir tutunamayan.
Tanıdığım en merhametli, vicdanlı melek gibi olan kadındır. Iyi ki benim annemdir. Anneler iyi ki var.
Bizimki pek bir farklı. Çok değişik bir hayat enerjisi var. Gözlemlerimi, Şahit olduklarımı sayıyorum;

- şarjım bitince telefonunu alıp internete girdim, karşıma sık ziyaret edilenler'de ekşi sözlük Çıktı. Baya baya ekşi sözlük okuyor kadın. Yazar olduğundan çekiniyorum.
- süt almaya gönderiyor, gönderirken de tembihliyor; 'Pınar alma boykot ediyoruz, sek olsun.'
- kız arkadaşımla telefonda kavga ediyorum... yanıma gelip 'bağırma kıza, ben feministim kızları yedirmem' diyor ahaha.
- saat gece 1-2 olmuş, arkadaşta kalmaya karar vermişim mesela. Whatsapp'tan haber veriyorum Nazire yaparcasına 'erken haber vermedin mi?' Diyor.
- haftasonu kapora bırakmıştı, dün araba aldı. 'Tüplü, 1.4 motor, 2 parça değişeni var ama değişenler Çamurlukmuş, sorun yok' diyor. Biraz daha uzatsam 'çıtır hasarlı' falan demesinden korktum. Galeriden araba alırken galerici olmuş kadın.
- akşam evden çıkıyorum, dediği tek şey; 'fazla içme, içeceksen de taksi paranı vereyim taksiyle gel.'
- işyerinin patronu katıksız Kürt olduğu için her milli bayramda Türk bayraklı tişört giyip işyerine gidiyor. 'Hasetinden çatlasın valla' falan diyor.
- işyerinde işçi aleyhine bir şey olursa olay çıkartıp, takip eden 1-2 gün işe gitmeyerek grev yapıyor. Mesai yaptığı saatleri not tutar, her ay yanlışlıkla fazla para verirler, 'fazla verdiniz' diyerek iade eder.
- Karşıyaka maçını izlemeye gidiyorum, 'bu alemde kral Göztepe' diye mesaj atıyor ahaha. Yenilip geldiysek dalga geçiyor.
- çok güzel kahve falı bakar.
- 6 yıldır tek kuruş para toplanmamış apartmana yönetici olup 6 ayda komple boya yaptıracak, sensörlü ışık taktıracak kadar para toplar.
- ve hepsinden önemlisi gençle genç olur, kızlarla kız muhabbeti yapar, bebeklerle arkadaş olur. Her yaş kategorisine bir şekilde kendini anlatır, onları anlayarak, kendilerini ifade edebilmelerine olanak sağlar.

Canım annem be, çok özledim!