bugün

yazarların saçma bulduğu durumlardır. örnek olarak altın, elmas vb eşyaların insan tarafından fazlaca değer verilmesi taşın az bulunuyo diye değer kazanması.
arabesk rap. Açıklama gereği dahi duymuyorum o derece.
insanların kendilerini yönetmesi için lider seçmeleri, hep saçma gelmiştir.
sağlığımızı bozmak için elimizden geleni yaparız, kaybedince gene kazanmak için elimizden geleni yaparız. burda bir saçmalık söz konusudur.
ülkede son 5 yılda mantar gibi türeyen hukuk fakülteleri çok saçma.

profesörü olmayan hukuk fakülteleri az değil. dolayısıyla nitelikli hukukçu artık yetişmeyecek sanıyorum.

buna bağlı olarak avukatlık sistemi amele-patron ilişkisine dönecek ve avukat dediğin bir ton emekle okumuş ama bir halta yaramayan bir kimse olacak.

bu saçmalıktan kurtulmak için avukat uzmanlık sınavı şart!
Fox tv dizileri.
(bkz: rte) en saçma şey.
paraya tapmak, egoistler, insanların fikirlerine saygı duymamak, terör, insanların kendini diğerlerinden üstün görmesi, zengin fakir ayrımı, laubalilik, kendini başka gösterme.*
'' eski çamlar bardak oldu '' atasözü bana hep saçma gelmiştir çam nasıl ve ne amaçla bardak olsun ki değilmi a dostlar.

(bkz: eski camlar bardak oldu) bu daha mantıklı gibi.
insanların birbirini beğenmemeye başlaması. 'onlar bize kezban diyo biz de onlara kâmil diyelim' sözünün slogan haline gelmesi, kızların bıyıklarının her erkeğe batması, erkeklerin kıro, apaçi, abazan gibi bilumum güzellemelerle(!) tanımlanması şahsıma ziyadesiyle saçma gelmektedir.
birbirimizi kusuruyla kabul etmemenin sonucunda tahammülsüzlüklerin artması, ilişkilerin bitmesi, misafirliklere gitmenin azalması olağan değil midir zaten?
neden sözlükler 90'larda yaşayan efsane nesil, 80'lerin unutulmaz güzellikleri, çocuklukta sevilen şeyler başlıklarıyla dolu? çünkü herkes değerleri özlüyor.
işlerden ziyade kişiler konuşuluyorsa o topluluk boştur benim gözümde. bunu biler bunu söylerim.
sözlüğün yeni tasarımıdır.
lavoboya gidiyorum demek. doğanın çağrısına gidiyorum deseydin bari. ayrıca lavobo değil lavabo cicim.
Posta gazetesi şiir köşesi.
Arsız bela.
intihar etmek isteyip her gün yeni şeylerle uğraştığımı anlayamıyorum.
Hadsizlik. En anlayamadığım şeyler listesinde top 1.
Kendime yalan söylemem. Çok saçma evet hatta aşırı saçma gerçeği bildiğim halde kendimi kandırıyorum,kendi kendimi mal yerine koyuyorum sözlük.
Bir insanı seversin hem de çok deli gibi belki ama ailesini karşısına aldığı zaman işler değişir hiç kimse ve ya hiçbir şey ailenden önemli olmamalı eğer önemliyse kaybeden sen olursun. bi insanın ailesini karşısına alması çok saçma geliyor bana.
hayatta kötüler kazanmaz diye kandırılmamız.
bu uzay nasıl olurda sınırsız olur. sonsuzluğu kafam bi türlü almıyo zamansızlık acayip bişey.

not: kafam almıyo derken inkar ettiğim anlamına gelmez.
Atatürk vs rte diye bir başlık açılmış olması.
Tabiki Rte ye de saygım sonsuz ama Atatürk bir ülkeyi yoktan var etmiştir. Böyle bir vs olmasi çok saçma.
böbürlenmek. nerede böbürlenen bir insan görsem kendisiyle olan bütün ilişkileri ya keserim ya da askıya alırım. çünkü böbürlenmek aptallığın 1 numaralı belirtisidir. böbürlenen insandan sizi ciddiye almasını beklemeyin çünkü sizi ciddiye almaz hep yukarıdan bakar böyle insanlar. aslında bir yandan da iyi birşey, kolay etiketliyebiliyorsun birini öyle uzun uzadıya karakter analizi yapmana gerek kalmıyor. sonuçta böbürlenmek gibi muhteşem bir açık bırakmış salak. ha birde böyle salakları göt etmek ve göt oluşlarını izlemek ayrı bir zevkli oluyor.
Facebook gibi samimiyetsiz bir ortamda felsefe yapmaktır efendim... saçmadır sen popüler olmak için felsefe yaparsan neyliyelim senin felsefeni..

ayrıca mahalle ortamı saçmalığı... Mahalle samimidir sıcaktır güzeldir ama insanlar birbiriyle uğraşında sıkıyor mesela tabi saygı çerçevesini aşıp özel hayatlarına girdiği zaman.. elalemin namusuna laf etmek veya eve gelen kıza pis pis bakmak gibi..
fitilin kullanim sekli. kim akil etmis ulan kim?
Sağ üst köşedeki dünya simgesinde hala yanan bildirim. Hayır simgenin üzerine de tıkladım ancak kaybolmadı ve işin kötüsü ne için bildirim gelmiş onu da göremiyorum.
(bkz: el atın gençler)