bugün

her insanın başına gelebilecek farklı farklı durumlardır. en basitinden kapı zilini çaldıktan sonra kapı önünde beklemek.. ölümdür resmen.
karşımda höpürdetilerek bir şeyler içilmesi ve şapur şupur yemek yenmesi.
şahsıma hakarettir.
sürekli müstehcen başlıklar açan yazarlardır.
saygisizlik ve ilgisizlik durumlaridir.
atatürk'e hakaret edilmesi sevmezsin anlarım birşey demem ama tutup hakaret edersen kan beynime sıçrar.
türkiye'nin yaşam şartları.
dedikodumun yapılmasına tahammül edemiyorum. günahını almayayım ama diye başlayan amadan önceki cümlenin anlamını yitirdiği sözlerden nefret ediyorum. ne demiş mevlana;
"duydum ki gıybetimi yapmışsın.
yüzüme söylemekten kaçmışsın.
benim gibi bir acizden korkmuşsun.
Allah'tan korkmamışsın."
-bazı insanların bir beyine sahip olmadığımı ima edercesine /şunu şunu şunu/ yapacaksın direktifleri.
-hayırdan anlamayan insanlar.
-gözümün içine baka baka yalan söyleyen zavallılar.
-çıkarları uğruna yapmadığını bırakmayan, sonra da siktir olup giden insanlar.
-benim sayemde tanışan iki * insanın kendi aralarında benden daha samimi olmaları, ben yokken de görüşmeye başlamaları, hatta araları bozulduğunda * benden yardım dilemeleri.
-sevdiğiniz kişiyle olan ilişkinizde, elinizden geleni ardınıza koymamanız ama karşı taraftan sizin için yapılmış tek şeyin öküzce iltifatlar olduğunu kabul etmek istememeniz.
(bkz: diye uzar gider bu)

farkettim de her maddede insanların yol açtığı durumlardan bahsetmişim, sanırım ben insanlara tahammül edemiyorum.
bu ve bunlar gibi yazmaya üşendiğim maddelerden herhangi biri cereyan ettiğinde; katilleri o anda çok iyi anlıyorum ben...
kumandanın bir anda işlev görmemeye başlaması, Ayağa kalkmak zorunda olmak.. Hele bir de çaya çeker atılıp falanca dizinin kanalı açılacaksa
hadsizlik , saniyesinde laubali olan tipler , durduk yere gelen hediye ya da iltifat , bir şeyi kırk kez anlatmak .
silik yemek.
samimiyetsizlik kadar tahammül edilemeyen bir durum daha yoktur.
tikkycanlar.
otobüste cak cak balonlu sakız çiğnenmesine tahammül edemiyorum arkadaş.
bir de insanların çok önemli olaylar karşısındaki gamsızlığına.. gel de bir kaşık suda boğma böylelerini!
Fok balığı gibi konuşan kızlardır. (bkz: naaapiyooson kızıııım)
bir insanın yükselebilmek için basamak olarak bir insanı kullanması.* *
cinsellik ve şiddetten başka birşey düşünemeyen insanlarla aynı havayı solumak.
atatürkü tanımadan, hatta tanımaya çalışmadan olmadık yerde adını kirletmeye çalışan insanları görmek.
herşeyin maddiyata dayalı olması. parası olanın kendisini diğer insanların efendisi gibi görmesi.
bencilliğin,seviyesizliğin ve sadakatsizliğin gün geçtikçe artması. *
ya da limon yenilmesinde tuhaf olur ya dişlerin falan.fenadir.
(bkz: haksızlık)
herhangi bir durum karşısında işine geldiği gibi davranan ya da konuşan insanlar.
sözlükte çok var mesela böyleleri.
soru soran insanlara kattlanamiyorum. sordugu sorularin basindq niye nereye ne zaman gibi kelimeler olunca kafa atasim geliyor. sanqne yarraaam.
(bkz: ülkedeki bunca soruna gıkını çıkarmayan bir millet)
anket. amına koyim oldum olası sevmemişimdir. akademik araştırma mı yapıyorsun pezevenk titr mi kazanacaksın?
eksi yemek. ulan daha yeni yazar olduk + dan çok - oldu.