bugün

Lisede devlisle katıldığım 1 mayıs yürüyüşünde polisten dayak yemiştik devrimci slogan attığımız için. Evet.
facebook'ta ülke kurtarmışlığım vardı benim.
Elimde bim poşetiyle a101'e girmek!
Kokteyl olayına bir girmiştik. Hele hele...
ortaokulda tahtaya pipi çizmiştim.
anti Atatürkçü müdürün odasına Atatürk tişörtüyle girip posta koymak.
5 yıldızlı bir termal otelin jakuzisinde karşıt görüşten bir dayıyla ülke siyaseti konuşmuştuk. Ve tartışmanın harareti havuzdan beş-altı kişinin dikkatini celbetti. Nerden çıktı bu tartışma amk dedim. Neyse ben çekildim hala tartışıyorlardı.
Lisede duvara Siyasi slogan yazmıştım.
gezi olaylarında ilk biber gazını yiyenlerden biriydim.
Kapıda Kahrolsun Siyonist akp diye slogan atmıştım...
facebook siyasi görüşe ak parti yazmak.
Orta okulda ben ingilizce öğrenmem banane amk demiştim sonra hep zayıf geldi zaten.
Lise 1’de okul müdürü değişmişti bizimkini isteği dışında başka okula ateşlemişlerdi, biz de eskisini seviyoruz diye tüm okulca, okulun bahçesinde oturma eylemi yapmıştık. Sonuç olarak eski müdür geldi çocuklar yapmayın teşekkür ederim ama böyle olmaz dedi ve sınıflara döndük, organize edenleri polis aldı ve tabii müdür de değişmedi. Şuan olsa banane kardeşim der katılmam ama o zaman çok üzülmüştük ühüü hocam diye ağlanıyoduk. Böyle zamanlarda çok salakmışız gibi geliyor ama neyse değildik herhalde.
1 mayıs afişi asmak.
Soma katliamı olduğunda lise 1. Sınıftaydım, okul bahçesinde o katliamı anmak içim bir eylem yapmıştık. Sonra okul müdürü mikrofonla bizi uyarmıştı. Zaten o sıralarda da sanırım gezi olayları patlak vermişti oraya da sık sık katılırdık ilk eylemlerin onlar olabilir daha öncesi yok. Gerçi ilkokuldayken ailem ve birkaç arkadaşımla 1 mayıs için yürümüştük ama onları eylem olarak görmüyorum.
aniden kendimi arkadaşlarımın katıldığı anarşik bir eylemin içinde bulmuş, "yakarsa dünyayı garipler yakar" sloganı atmıştım.
Lisede öğle yemeği boykotu yapmıştık.
Lisede sınıf başkanı yakın arkadaşımdı ve bende başkan yardımcısı olarak "yoklamaya imzamızı komple atıp hocalardan defteri bizim çocuklar alsın hocalar imzamızı görmesin internet kafeye kaçalım" dedim.
Ve o gün arkadaşlar 1 gün yok yazılmayarak meb'e karşı ilk eylemimizi gerçekleştirdik.
(Sonra hep aynı taktiği kullandık dile kolay 4 yıl)
Lisede trabzon meydanda,kalkınmada,dilay kafede üniversiteli solcu şamarlamak