bugün

bir şeylere ya da birilerine olan duygu ve düşüncelerini sadece yazıya dökerek rahatlayabilmektir. bazen insanlara karşı cevapsız kalıp kendinle dertleşmek hatta kendinle tartışmak. onlara söylemek isteyip de sırf gerilmemek için söylemediklerini sayısız kelimeyle hunharca ifade etmek. duygusal boşalmayı yaşayana dek yazarsın, yazdıkça rahatlarsın. rahatlarsın çünkü limitin yoktur. rahatlarsın çünkü unutursun.

yazmak fevkalade şeydir vesselam.
gerçekte yapamadığı, yapmaktan korktuğun duygusal ritm bozukluğuna sahip orospu çocuğu işi. çok iyi yaparım ayıptır söylemesi.
kabız birinin sıçması kadar rahatlatıcı durumdur.
bazıları klavye başından ülke kurtarıyorsunuz amk. dese de desin amk. diyerek cevap verilmesi muhtemel bir rahatlama biçimidir.
mütemadiyen yaparım. sonra da yazdıklarımı yakarım.
bazen iyi gelir. ruhen rahatlatır.
bol bol olmasa da arada bir yaptığım eylem. birkaç gün önce yazılarımdan birine ise kısa film teklifi aldığım için çok da mutlu olarak yeni şeyler yazmaya sevk ediliyorum.
Konuşmaktan daha etkili bir yöntemdir. Kırık dökük neyin varsa yazarsın hirsla.. bittiğinde cümlelerin bir nebze rahatlamistir için.
kekemelikten muzdarip, kalabalık önünde konuşmaktan imtina eden, topluluğa karşı konuşurken sıkılma emareleri gösteren, yüz yüze konuşmada sıkıntı yaşayan bazı insanların başvurduğu yoldur.
yukarıdaki sebeplere bağlı kalmadan sırf zevk aldığı için yazanlar da mevcuttur. her halukarda yazmak güzeldir.
bilimsel bir gerçektir. jung' a göre kişi sorunlarını bir deftere yazıp daha sonra onu unutacağı bir yere kaldırıp üstünde düşünmezse rahatlarmış.
şu anda yaptığımız eylemdir. ancak vizelerde yazamayıp morarmaya sebebiyet verme ihtimali yüksektir.
Yazmayan insanlara göre fark yaratmada bire bir yazan adamın düşüncesi yazmayana göre daha kalıcı ve kendini ifade edebilen bir dildir.
Bu gece yaptığım.
Bir yanımda müzik( metallica dinleyip kapatıp ankara havası dinleyip kapatıp ebru yaşarla devam edip tenor murat karahanla sürdüyorum.), bir yanımda bir kadeh içeceğimi sanıp şişenin dibini vurduğum zıkkım.
Ruh halimle aynı dinlediğimin müzik.
Ve yazmak her şeye iyi geliyor şu anda.
Söz yazarı olsaydım en iyi şarkıyı yazar, yazar olsaydım da en iyi kitabı yazıp best seller olurdum, net.
güncel Önemli Başlıklar