bugün

Bireysel farklılıklara tabiki saygımız var. herkes kendi yönetimini kendine iyi geleni daha iyi bilendir. şahsi kanaatim olarak daha çok test üzerinden başarı ölçümü yapılan bir sistemde okumanın önemi çok daha fazla öne çıkıyor. Bir defa yazmak yerine okuduğunu en kısa sürede anlamayı geliştirmek daha kısa zamanda bir çok dersi çalışma imkanı sunabilmektedir.
Matematiği okuyarak çalışıp başarabiliyorsanız gidin de kurdele taksınlar dedirtir.

Hadi oturun da integral okuyun biraz.
doğrudur. lise 2'de tarih sınavından önce 30 sayfaya yakın özet çıkartıp yazmıştım. sonra onu okuyacak fırsatım olmadan sınava girip düşük bir not almıştım. bir de sayısalcıydım ben anasını satıyım niye böyle şeylerle uğraşıyorsam..
kişiden kişiye değişir. ben hep yazardım. sözelci kafalar yazmakla daha kolay anlar.
ingilizce ogrenmede kacinilmaz bi eylem.
Belli olmayandır.
Mesela Ben yazsam da okusam da faydasız.

Aklımda kalması için birinin bana söylemesi gerekiyor.

Yani Benim beynim duyarak kaydediyor bilgiyi...
Kişinin görsel hafızası
Mevcutsa bu çalışma stili faydalı olabilir. Lisede biyolojiye hep bu şekilde çalışırdım ve unutmadım.
en silik not en keskin bilgiden daha kalıcıdır.
(bkz: ders çalışmanin zaman kaybı olduğu gerçeği)
Altını çizerek çalışıyorum ben.

Sayılır mı?
Ben hic calismiyorum.

Sayilir mi?
özet çıkarayım derken, kaynağı aynen geçirildiğini fark ettiğince edinilen farkındalık.
bir defa dinlemek veya okumak yeter, yazmak nedir amk.
ayrıca ben evde yatarak ders çalıştım hep kanepede uzanarak, 16 senelik eğitim hayatım boyunca.
Söz uçar yazı kalır. Her şeyin fazlası zarardır.
Bende ya hep yazardım, yada sesli anlatarak çalışırdım. birebir kopyala yapıştır olarak değil tabiki de ama önemli yerleri özetlemek not almak daha akılda kalıcı oluyor bence.
Çoğunlukla doğrudur ama herkeste çalışmaz. Bizim bi arkadaş fizikokimya dersini sırt üstü yatıp elindeki notları sadece okuyarak geçmişti. ki ders sayısal aq.
Kendini dünyanın merkezinde sanan yazar beyanı...