bugün

muhafazakar aileye sahip ilkokul dönemindeki çocukların yüzde doksanının gerçekleştirdiği eylemdir. Ne zaman kafasında takkeyle namaz kılan ufak bir çocuk görsem kendi çocukluğum gelir aklıma , yazın sıcağında elimde cüzle gittiğim cami gelir. Sanırım en çok kabul edilen dualarımız o zamandı keşke hep çocuk olarak kalabilsek o saflığımızla ibadetlerimizi yerine getirebilsek.
(bkz: yazın gidilen kuran kursu)
(bkz: yaz gidilen kış gelinen xyzdzaaa kursu)
-yaz!
+evet efendim.
-gidilen kuran kursu..
+anlayamadım??
-yaz gidilen kuran kursu...
(bkz: gidilen kuran yaz kursu)
evden ekstra harçlık almak için ve kaçıp daha çok atraksiyon yaşamak için idealdır.kaçılsa da bi şekilde öğrenilir faydalıdır.arkadaş grubu olarak gidilirse daha bi tatlıdır.tabi küçükken koskoca adamlar ortam varmış kanka gidek hadi derseniz olmaz.
(bkz: gel gidelim yaz kuran kursu)
hayatınız boyunca sure ezberlememenize yardım edecek kurstur. ben ateistim ama neredeyse bir çok sureyi bilirim. hava atarken güzel oluyor hacılar.
+dostum bak ben ve benim gibiler inanmıyor
-zaten sizin gibiler ne okur ne de inanır. leşsiniz resmen
+öyle olduğunu düşünmüyorum. ispatlayabilir istersen diğer ispatladığım şeyler gibi.
-nasıl yapacaksın.
+kaç sure biliyorsun? kaç kere cuma namazına gittin?
-3 kulfu 1 elham biliyorum sen onuda bilmezsin.
+ayetel kürsi bilirim kardeş ben dnile ; allahula ilahe illa ....
-yok artık nasıl öğrendin???
+biz senin gibi anadan doğma kabullenmedik herşeyi. küçüklüğümüz camilerde geçti. bayram namazı kaçırmadık. cumalar vazgeçilmezdi. sonunda oturup düşündük ve sonuca vardık. tanrı yoktu artık.
-vay be hacım bir kez daha denesen........

müslümanlarda hep bir umut vardır ateistler için. uğraşmayın dönüşü yok bu işin.cehennemden bildiriyorum...
dip not:kimsenin inancına saygısızlık yapma amacım yok. ama alınmak isteyeni de tutmam bu iş böyle.