bugün

Türkiye'de veya bu civarda yaşamayı gerektirir.
lan avrupa gezilerimin birindeyim yine.. bu sefer memleket Hırvatistan. sabahın 8'i sokaklar bomboş. otelden ciktim otelin onunden Hırvatistan iett sinin duragina dogru gidiyorum. ana yol bildigin boş ama.. ufuktan bir tane turist otobusu geliyor o kadar. neyse ben sigarayi yakmis, uyusuk uyusuk yuruyorum kaldirimda. kendi kendime diyorum otobus gelsin gecsin ben de ondan sonra yolun karsi tarafina gecerim, acelem yok. otobus de bana dogru iyice yaklasmis. ben o ara farkinda olmadan yaya gecidine basmisim.* adam freni bir kokledi ama ne kokledi! ben korkup geri sektim. otobusun ici turist dolu, ona ragmen adam elini camdan cikartti benden ozur diliyor "yaya gecidine biraz hızlı girdiği" için. ben de yanlislikla yaya gecidine bastigim icin ozur diledim. * adam bana "buyur yol senin hareketi" yapti. kosarak ve tekrar ozur dileyerek yolun karşı tarafina gectim. otobusun onunden gecerken icindeki yolculara ve sofore bi bakayim dedim goz ucuyla.. hepsinin suratinda "kesin Türk lan bu. Şu depara bak " gulumsemesi vardı. oysa ben bogaz kesme hareketi.. ne bileyimm "bos yolda gecmek icin koca otobusu mu bekledin lan amk çocuğu" felan demelerini bekliyordum. otobus gecip gidince arkalarindan secdeye yatasim geldi vallahi billahi. avrupa insaninin yaya gecidine verdiği onemi bir cok kez tecrube etmistim ama boylesini hic gormemistim. adamsin Hırvat amca!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar