bugün

yastığa başını koyduğunda ansızın aklına çakılan ve orada hareketsiz duran şeydir. öyle lanet bir şey ki, sanki yatmanı bekliyor. yatar yatmaz sanki biri düğmeye basıyor ve direkt aklının labirentlerini tıkıyor. bir de her gün ayrı bir zınklama, önceki günün devamı olsa gene iyi. bu gece aklına ne geleceğini bilmiyorsun, dünküyle çok alakasız birşey geliyor. beğenmiyorsun, dudak büküyorsun, başka kanala geçeyim diyorsun ona da izin vermiyor. ne lanet birşey arkadaş bu. ne yazayım şimdi bilmiyorum ki aşağıya,valla dün ne geldi onu bile unuttum.
çalar saati kurmadığındır.
ölüm. ama her zaman değil.
Telefonun şarj aleti veya televizyon kumandası olabilmesi yüksek şeydir. Tam rahat rahat kurulmuşken huzur bozandır.
bir hata ile ölümüne sebebiyet verdiğin kedidir. 1 yıldır her yattığımda yada aklımın en boş olduğu anda aklıma gelir. o masum gözleri ile bana son defa bakışı ve patilerini ileri ileri atmaya çalışması sanki koşar gibi hızlı hızlı. o kadar içimi yakmıştır ki o dakika hiç unutulmaz ve her gece affedilmek için dua edersin. hadi allah affetti peki ya kedi affedecekmidir beni?
hayatın ne kadar boş olduğunu ve neyin peşinde koştuğumuzun farkında olmadığımızın ta kendisi.
(bkz: sevgili)
tuvalete gitmesi gerektiğini unutmak. *
kuzuları sayma gerekliliği. okula gidiliyorsa çantaya konan şeyleri bir kez daha düşünme.
ışığı kapatmayı unuttuğundur.
baş ucu suyunu unuttuğundur.
Am göt meme.

Yalan mı?
gündüz söylemen gerektiği halde aklına gelmeyip söyleyemediğin ve canını sıkan gece yastığa başını koyduğun anda zınk diye aklına gelmesiyle canınızın daha çok sıkılmasına sebebiyet veren cevaplar ya da cümleler.
Bugünü de tamamladık, yarına Allah kerim.
telefonu şarja takmadığını hatırlamaktır.
böyle stresli bi hayatınız filan varsa kesin o stres kaynaklarından bir tanesi aklınıza gelecek ve uykunuz piç olacaktır. misal ben, saçma sapan mesai arkadaşları*** olan bir işyerinde çalışıyorum. yatağa yattığımda o iğrençötesi adam ve kadının bana kurduğu kumpaslar aklıma geliyor deliriyorum. isyan da edemiyorum, duyarsız bir patron var çünkü. kahretsin lan diyorum, allah belanızı versin, sabaha çıkamayın diyorum. bi süre sonra küfrederken uyuyakalıyor insan. siz siz olun kafanıza tokadan başka birşey takmayın ey okurlar, hadi çaaaav.