bugün

Gece vakti kokorecciye gidip, kokoreci ızgaraya attirtip, üstüne yarımı kapattirip, kokoreç altta kizarirken, ekmeginde üstünde kızarması ve akabinde, kokorecin ekmeğin içinde cozur cozur kizarirken kesilip, üstüne kimyonu boca ettikten sonra, pul biberi de basıp, ayranla gömme hakkına müdehale etmektir.

Yapanların iki cihanda yatacak yeri yoktur.

Ekmek de küçük zaten.
bu hafta içi bakırköy incirli de yedim. 6 tl idi. bir ay önce ortaköy de yedim 7 tl idi. en az 2 yarım yenmeden de tadına bakılmıyor. kolası yada ayranı ile kelle başı 17-18 tl ye çıkıyor ki bağırsak yemek için yüksek bir fiyat.
her zaman "bu sefer bu parayı vermiyelim abi" desem de kokusuna dayanamayıp yerim ve yerken de yedikten sonra da pişmanlık duymam.
lakin ki bir gün "hadi abi kokoreç yiyelim" cümlesini duyana kadar.
forum avm'de 2 kokoreç+ 2 ayran+ 2 midye dolma yemek için 25 TL bütçen olmalı.

evet içler acısı.
(bkz: paranla bok ye)
istanbul da midye dolmanın 75 kuruş, dışarıda biranın da minimum 6 lira olması ile birleştiğinde "lan bi keyfmiz vardı piç ettiniz ibneler" tepkisini verdiren olaydır.

tamam lan söz valla akşamları kuru pilav yiyip yatsıyı kılıp en geç 10 dedi mi yatıcaz, şu ötv leri, et fiyatlarını bi düşürün lan. bak yemin ettim diyorum.

hadi be hacı be. yeşil tuttum cennettendir.
Pahalı kardeşim, kırmızı et değil sonuçta, ekmek de zamlanmıyo, eee?
geçen sene bu zamanlar sıradan bir seyyar kokoreççide yarım ekmeğe 7.5 tl para verdiğim için beni hiç şaşırtmamıştır bu fiyat.

gerçi bir daha o kokoreççinin semtine uğramadım ama allah var güzel yapıyordu.
gerçekten kaliteli temiz ve hakkı ile yapıyorsa, 6 tl değil 10 tl helal olsun.
gene de yerim gene de yerim.
2 kişi 30 lira hesap ödeyip birde karın ağrıyorsa daha kötü düşüncelere yol açar.
Ögrenci adama evlat acısı gibi koymaktadır .