bugün

tıp literatürüne girmesi an meselesi olan deyim, atasözü, güzel söz, özdeyiş. ayrıca;

-yrm.dr.candan eder! yrm.dr.candan eder! ameliyathaneden bekleniyorsunuz..candan hanım lütfen çabuk olun, sallanmayın..hasta gebermek üzere!! hastayı canından edeceksiniz şimdi huhahha! *
+??? bu ne şimdi yaa? ismim sürekli espri konusu oluyo! rezil oldum hastane eşrafına..

not: hastane eşrafına değinmek istiyorum burada; hastane eşrafı hani kahve eşrafı, mahalle eşrafı, cami eşrafı olur ya; bunlar da onlar gibidir.. sürekli hastanede olurlar.. her daim bir yerlerinde sorun vardır. sürekli hastaneye gidilecek sanırlar.. çürüktürler bunlar.. hastalık hastasıdırlar. zaten sağlam olsalar bile hastane de yaşaya yaşaya hastane enfeksiyonlarından nasibini alırlar.. hasta olmadan azıcık bir ağrıda sızıda gelmeyin hastaneye kardeşim. biraz kafa dinleyelim.. hatta hastane personeliyle "piley siteyşın" oynayalım siz yokken.. ayrıca ilaçların faydadan çok zararı var bunu da bilin ilaç kullanırken. ve diyalogdaki espriyi ben uyarladım. gurur duyuyorum kendimle:PP hipokrattan bile daha ünlü olurum bu gidişle...
'Yarım hekim candan eder.Yarım hoca dinden eder.' atasözünün ilk cümlesidir.işlerin taklitçileriyle değil uzmanlarıyla yapılmasını öğütler.işini bilmeyen bir doktorun adamı canından edeceği kesindir.Gel zaman git zaman bişiyler öğrenmiş olabilir ordan burdan ama bir doktorla yarım doktorun karşılaştırılması bile olacak iş değildir.Amaç candan olmamaktır.Yarım hekimlerle değil tam hekimlerle çalışmak gerktiğinin yansıtıcı aynasıdır.