bugün

yakın arkadaşlarımdan biri evime gidip gelirken ayakkabımı çalmış. biraz zaman sonra okulda gözümün önünde giymeye başladı. inkar da etmedi. ama bu yarmadı üzdü.
iş görüşmesine bir eleman geldi. adamı beğendiler, ikinci mülakata çağıracaklar. arıyorlar, telefonu kapalı. sonra eleman arıyor, telefonumu çaldırdım, yenisini almadım. durum ne vs. ikinci görüşmeye geliyor.
görüşme sırasında bir ara patron müşteriye bakmak için kalkıyor. o arada eleman telefonla konuşa konuşa çıkıyor. patron da "ne düşünceli adam. rahatsız etmek istemedi" diye düşünüyor. aradan geçen 10 dakikaya rağmen eleman dönmeyince çıkıp bakıyor, kimse yok. sonra masaya bakıyor, telefonu yok. nihööö..
öğrenci evine giren hırsızın kapı kolunu kırarken kendi kolunu kesip her tarafı kan revan içinde bırakması. ulan lavuk bir şey almadın anladık, o kadar faniladan tişörtten ne istedin?
hırsızla kapıda karşılaşınca bir anlık korkuyla elindeki çikolatayı uzatmak.
yaşlı kadıncağızın evine girip, korkudan uyuyor numarası yapan kadının kulağına eğilip fısıltıyla "uyumadığını biliyorum nihaha!" demesi. yarmaktan çok korkudan ölmesine sebep olabilecek bir olay aslında.
adana'da reşatbey mahallesindeki karakolda olandır. karakolun üzerindeki 8 kat polis lojmanıdır. hırsızlar kamyonu kapıya dayamış ,komiserinizin tayini çıktı diyerek evi boşaltmıştır. üstelik karakoldaki polisler de taşınmaya yardım etmişlerdir.
adliye girişinde kapıda görevli polisin gözü önünde olan hırsızlık olayında, adliyeye girerken üzerindeki metal eşyaları ve cep telefonunu tavaya koyup x-ray cihazından geçen adamcağız iki saniye sonra eşyaları almak için tavaya baktığında cep telefonunu dışarı çıkan birisinin çaldığını farketmiştir. hemen adliye önündeki meydana fırlayan adam hırsızı teşhis edememiştir. hırsızın arkadaşlarına bu olayı şişinerek ve büyük bir keyifle anlattığı ise kesindir.
altınlarını, bütün bir tavuğun içini oyup oraya saklayan yeni evli bir çiftin evine hırsız girer. açıp baktıklarında dolapta bir not ile karşılaşırlar : '' eskimedi mi be abicim bunlar? ilk baktığımız yerdi yahu. ''
Calistigi yerden dis magcunu ve dis fircasi indirip laptop cantasina koyar. Cantayi ise dukkanin ortasinda unutup giden kendini ele veren yasmayi ve ölmeyi hak etmeyen tip.