bugün

havuz problemi ilk anlatıldığında anlamadığın ve bir eğitici anlatmaya başladığında " aa bu muymuş" diye tepki verdiğin

konular kadar kolay olayları hayatımızı kendi içine hapsetmemize sebep olan şeylerin farkına varmak; bazen dışarıdan,

hiç tanımadığın görmediğin, ne olduğunu bilmediğin bir insan a anlatırken farkına varılan yanlışlıklar bütünüdür.

derler ya "hayatımı yazsam roman olurdu" diye, bazen kendini anlatabilmek önemli,

--spoiler--
yaptığın yanlışın farkına varamayan, bir sonra ki durağı hep kaçırır

bu benim sözüm burada yazarak anomimleştirdim. tüm teşekkür hakları bana saklıdır.
R 34prometheus
--spoiler--

edit:

bunu bile eksiliyen tosun gitsin şunu okusun: (bkz: kaybetmişliğimiz üzerine denemeler)
Güzel bir özürle sonlanması beklenen hadise. Önce yanlış yaptığının farkına varırsın, sonra pişman olur çocuksu birkaç bakışla birlikte gönül alıcı sözler söylersin. ama farkına varabilmek için öncelikle düşünmek gerekir, uzun uzun düşünmek. otobüste eve giderken düşünürsün, gece uyuduğunu sandığın anda düşürsün, biri seni daldığın boşluktan çıkardığı anda düşürsün ve nihayetinde yaptığın yanlışın farkına varırsın. ne mutlu o insanlara...
zararın neresinden dönersen kar mantığıyla hareket etmektir.

insani bir hata, semavi bir yanlış(günah, haram) ne ise o an o yanlıştan dönmektir. bir anlamda söz vermektir tekrar yapılmamak üzere. kolay değildir bazen ama şarttır. dünyan özellikle ahiretin için bu şarttır.
bir erdemdir.