bugün

bambaşka bir futbolcudur, kafasına çok top geldiği kesin bu dolardan yoksun insan evladının.

geçenlerde evimde oturuyor, mevlitlerde mevlit şekeri yerine etli pilav veren insanlarının amacını araştırıyordum. bu ilginç anımda evimde telefon sesi yükselmeye başladı, dayanamıyordum. hemen madam jenny'e bağırıp -ne bu telefonun sesi böyle? kapatın şunu yahu! ya da açın konuşun! fakirse yüzüne kapayın, dedim. madam jenny o heyecanlı sesiyle yanıma geldi ve;

+ cool bey, çok önemliymiş, ünlü bi futbolcu kendisi.
- yahu benim futbolla ne işim olur kız? golfçü olsa neyse.
+ cool bey çok ısrar ediyor.
- off jenny, memeni içeri sok!

telefonu açtım ve karşımdaki futbolcu daha alo der demez bana takımdan çok sıkıldığını, soyunma odasında pandik yediğini, soğan yiyerek maça çıkan futbolcuların olduğunu söyledi. bu içler acısı konuşmanın ortasında ağlayarak yanlış aradığını belirttim kendisine, üzüldü, abi zenginsen sen de bi düşün beni! çift kale falan yaparız, olmadı ev işlerinde yardımcı olurum! dedi. kıramadım ve kaç paraysa alacağımı söyledim kendisine, ertesi gün bonservisi elinde kapıma geldi, ne iş yapacağım abi? dedi, ben de ona atlarımın olduğu hipodromu gösterdim ve sağdan yardırmasını söyledim. bütün gün koşuyor şimdi ve halinden memnun, zaten araştırdığıma göre takımda da koşmaktan başka bir şey yapmıyormuş, şimdi yarışlara hazırlıyorum onu, yarışa at olarak katılacak.
çaresizlik sonucu türlü numaralar çeviren futbolcudur.