bugün

her duyduğumda lanet ettiğim igrenç, anlamsız bir şarkıdır. adam gibi nakarat bulamamışlar resmen hiç hoş değil.
(bkz: neymiş)
müziği güzel şarkı.
sorun şu ki, ilk dinlediğimde kardeşimi dürtüp "çok güzel şarkı, çok anlamlı..." dedim.
depresif bir anımda da olabilirim o an pek bilemedim şimdi.

kardeşim "ben tam anlamadım sözlerini" diyince hemen açıklama girişimiyle sözlerini açıp bakıverdim bir zahmet.
biraz açıklamayı denedim ben, şöyle ki;

ne fark eder bir sen eksik, bir ben fazla (burayı ha sen olmuşun ha ben ölmüşüm, farketmez sonu yok olarak)

bir fark var mı sensizlikle yalnızlık, bensizlik arasında ( burayı sen olsan da yalnızım artık bana çare yok, ben olsam senin hiç işine yaramam, kimsin sen, çok zorlama, varsa cevabın şimdi konuş olarak )

günahı boynuma bir yalan eksik bir, yalan fazla ( burayı biz nasılsa günaha gireriz, hiç kasmayalım olacaksa olsun olarak )

nasıl olsa döner dünya ister inan ister inanma (burayı sen koskaca dünyada bir hiçsin, sen olmasan da döner , yalan söyleyeceksen söyle,günaha gireceksen buradayım ama olmasa da olur, sen bilirsin olarak )

yalnızlığın çaresini bulmuşlar bir yalan eksik bir yalan fazla" ( burayı yalnızlık allaha mahsus olarak )

açıkladım. ama şarkı güzel, bence çok anlamlı ya. birazdan da sırasıyla cem adrian, ajdar, ibrahim tatlıses dinleyeceğim.
Sağ eli hatırlatan parçadır.
şarkıda yalnızca yalnızlığın çaresinin bulunduğu söyleniyo fakat asıl benm şarkıyı dinlemeye de yönelten yalnızlığın çaresinin ne olduğundan bahsedilmiyor. (bkz: hayal kırıklığı)
teşekkürler makina.
ille de vatanım demiş.
arkadaslaranlasılmayacak bısey yok kı. Demek ıstıyorkı sana bı yalan soyleyecegım ya hanı bı yalan eksık bı yalan fazla hah ıste ondan sonrada yalanı soyluyor "yalnızlıgın caresını bulmslar".
klibiyle beni etkileyendir.

hele o slow motion bateriye vurma yok mu?

http://youtu.be/NmtPjkmnrd4?t=1m19s
sürmanşet tadında şarkı.
sözleri 'höyy höyy löö löö ' diye söylenip nakarata gelince 'yalnızlığın çaresini bulmuşlar' deyip geçiştirilebilen bir şarkıdır.
özetle eppur si muove denilmesi gerekmektedir.
yalnızlık çare bulunması gereken bir dert olmadığından benim için yanlış ve saçma buluştur.
şarkıyı defalarca dinlememe rağmen yalnızlığın çaresi hakkında en ufak bir ipucu vermemiştir gripin, sadece bulmuşlar diyor.
peki sormazlarmı kardeşim madem bulmuşlar niye açıklamıyorlar, yalnızlığın çaresini bulanlardan bir açıklama bekliyor tüm yalnızlar.
gripin grubunun türk rock müziğini geriletme yolunda attığı büyük adımlardan biridir.
bence böyle olmamalı. hiç güzel değil ulan şarkı, hiç.
çok mu pink floyd dinliyorum ki.
http://m.ak.fbcdn.net/sph...28771289_1904029901_n.jpg
hey Allahım ne kadar malca bir şarkıdır bu.
şarkı hiçte öyle ahım şahım birşey değil. yok arkadaş sevemiyorum bu şarkıyı. çareyi bulmuşlar hani nerde yalnızlığın çaresi, adamın hevesini kursağında bırakıyorlar.
bir sen eksik bir ben fazla. Alışmışız mutsuzluğa. nasıl olsa döner bu dünya. gripi'nin harika parçasıdır.
(bkz: ben niye yanlızım lan)
yalnızlığı bir hastalıkmış gibi düşünenlerin söylemi. ha eğer yalnızlığın gayr-i ihtiyari ise orasını bilmem ama ben pekâlâ yalnızlığımdan mutluyum.
kelin ilacı olsa kendi başına sürerdi önce herhalde.

gripin'in solisti kel değil mi arkadaş? ne diyeyim daha ben. yok çaresi falan.
ve o çare lokman hekimin notlarında yazılıyken bir meleğin üfürüğüyle dağılıp uçmuştur.
yalnızlığın çaresinin yalnız başına kalması da ironinin dibidir.
--spoiler--
Ister inan, ister inanma...
--spoiler--

Demişler.
gripindir.

cidden için iyi geliyor.*
onlar yeni bulmuş liseliler sağ el forever.
Anladım, sonu yok yalnızlığın.
Her gün çoğalacak.
Her zaman böyle miydi? Bilmiyorum...
Sanki dokunulmazdı çocukken ağlamak.

Alışır her insan alışır zamanla,
Kırılıp incinmeye.
Çünkü olağan yıkılıp yıkılıp,
Yeniden ayağa kalkmak.
güncel Önemli Başlıklar