bugün

insan bağımlılarının yaşadığı uyuşturucu krizidir.
insan hayatının büyük parçasıdır.
ama annesi ölünce hayatının tamamında yalnız kalır.
Tercih değil, çaresizliktir.
uyusturucuysa aradığınız, yalnızlığınız var.
öğretmenin geç gelmesiyle umutlanıp ders boş diye sevinirken, öğretmenin kapıda belirmesidir.
görsel
benim göbek adım.
in cin uykuda, yalnız iki yoldaş uyanık;
Biri benim, biri de serseri kaldırımlar.
tam olarak bu.
http://galeri.uludagsozlu...ln%C4%B1zl%C4%B1k-221257/
tek varlığım olan kedimin balkondan atlayıp kaçtığında buram buram içime işleyen duygu.
aylardır dökemedim kumunu, bilsin istedim, özledim.
bilin istedim sözlük.
insanın yanına insan katılmamış yalın halidir,kimi zaman aranılan kimi zaman dert yanılandır.
alır götürür, vay beni, yazık bana...
kendi kendinize dertleşmek.
uçabilmek hayaliyle yaşıyorken, ellerini ve ayaklarını kaybedip, yürümenin kıymetini anlamak ne güzel şeydir. insan sahip olduklarına şükretmiyorsa eğer, elinden alın sahip olduklarını, belki o zaman yeni yolculukların peşinde koşmak yerine sahip olduğu yolları tanımaya ve sahip çıkmaya adar ömrünü..
çok zor zanaat...
O kadar boştur ki. Etrafına bakıp kimsenin olmadığını gördüğün bir evde şizofrene bağladığını düşündüğün anlarda internetin başına geçip zaman alıcak birşeyler ararsın. Halil sezai sonbahar eşliğinde Sikkofield okumaya başlayıp vay arkadaş ne yazmış bea dersin sesszilik tatminsizlik hay amk ailen sadece bi kaç ay yok ya hiç olmasalrdı diye düşünmeye başlayıp yeni bunalımlara açılan düşünceler hayallar.. Teşhircilik diye feysbuk yok özentilik diye tıvitır. Terkedilmenin üzerinden aylar geçmesine karşın gelen gizli numara aramalarının ona ait olduğunu düşünüp kuyruk acını dindirme hevesi sarar. Ne eski arkadaşlardan nede yenilerden bi hayır vardır tüm hayatında yanında olan bi tanecik arkadaşında hayırsızın tekidir. insanlar tarafından sevilsende seni özleyenlerin olduğunu bilsende bi düşünmeye başladın mı ölüm denen illeti yumulur kalırsın g*t gibi. Aşkın hayattaki hiç bir gayeye ulaşmakta bir aracı teşkil etmedğini anlayıp derdini dökmek istersin bi yerlere. Şuan olduğu gibi birbiryle alakasız cümleleri birleştirip o anki duygularını yazarsın böyle uluorta oksuunlar diye. Hoş okumiyacaklarına inandığın bi ortamya yazarsın. Yazmak rahatlatır, yazmak yorar o tutmayan uykular yakalar dalarsın. Çok düşünmekle beraber taşıdığın tüm ukteler bırakmaz yakanı. Bu ülkede çok düşünmek neyine ulan. Lanet bir okul gününe daha 20 dk var. 06 şubat tarihiyle başlayacak olan okul boktan püsürükten olan lanet hayatın için güzel bir adım. Özlemediğin insanlar özlemediğin dersler özlemediğin tartışmalar ve özlemediğin ....
kar yağıyordur, ellerinizde başka bir elin sıcaklığı değilde ceplerinizin sıcaklığı vardır. gece yarısının ıssız sokaklarında lapa lapa yağan karın altında yürümektesinizdir ve gökyüzünden düşen milyonlarca karın altında dünyanın en yalnız adamısınızdır. büyük apartmanların sönmüş lambalarının altındaki kalabalık hayatları düşleyip mutlu olmaya çabalar insan. sonra anne gelir akla el telefona gider hasret giderilir, babaya selam söylenir. dostlar dostlarıyladır. evde ise televizyon, kitaplar, bilgisayar... üzerine basılan karın kıyır kıyır sesiyle oyalanır insan. uzakta kar topu oynamaya çıkmış insanların neşeli kahkahaları yankılanır kulaklarda. dünya halinden memnunmuş gibi serilir insanın önüne. kapıyı açıp yalnızlığınızın özüne girersiniz. kahve yapıp cam kenarında kitap okumak... hayır hayır mutluluk bu değildir. kar, kahve, kitap anca kitaplarda güzel gelir insana. bir boşluk büyür sol tarafta. büyür, büyür, büyür. dostlar dostlarıyla, sevgili de kendi yalnızlığındadır...
soyduğun meyveyi bıçağın ucuna takıp çevrende uzatacak birisinin olmamasıdır.
hasta olduğunda danışacak kimsen olmaması. malum herkes doktor bizim memlekette.
insanin kendine mektup yazması ve dönüp dönüp onu okuması yalnızlığın da ötesidir.
günlük tutmaktır.
tarihin tekerrür ettigi kısır döngü.
bunca insan yalnızken, neden bunca insan yalnız.
yeterince zor olan hayatı dahada zorlaştıran şey.
acıdır.
(bkz: (#14448967))