bugün

kokusuzdur bence .
(bkz: eski sevgilim)
sessizlik kokar.
tensizlik kokar.
Bir küfür buraya pek güzel yakışıyor ama demeyeyim.
huzursuzluk kokar.huzursuzluğun kokusu benim için sigara kokusudur.
toprak kokar. kitap kokar. gözyaşı kokar.
apış arası kokar.
Bazen huzur kokar ,

içindeki düşüncelerle yıldızlara varmak için,
Hani sıkılmışsındır herşeyden, kendinde ararsın huzuru inceden..

Bazen de hüzün kokar,
paylaşmayı istediğin mutlu anlar yüreğinde yankılanır,
Hani birkaç kelimede olsa anlatmak istersin, yaşamını daha doğrusu yaşama olan bakışını..
(bkz: menekşe)

görsel
peynirli doritos.
soyut şeylerin hatta bazı somut şeylerin bile kokusu olmaz götünüzden romantizm uydurmayın.
sessizlik kokar.
Ter kokar.
Yalnızlık var ya üstadım, ah o yalnızlık.
Yalın olmak yalınlık, tek olmaktan gelir yalnızlık..
Yalnızlık, giden sevgilinin evde bıraktığı parfüm kokusu, arkasından yaktığın ilk sigaran, göz yaşlarının tenini terk edişleri, ağlarken burnun dolar ya hani burnunun direği sızlar. Koku alamazsın tam olarak. Yastıkta onun saç teli kalır ya hani, alır cüzdanına koyar saklarsın. Yalnızlık gidiş kokar be üstadım, sessiz sedasız ama bağıra çağıra gidiş kokar. Gelişlerin en güzeli, gidişlerin en zoru kokar.
Tost, pizza, makarna, tavuk döner. Eviniz tüter tüter.
gece kokar.
Sigara külü, izmarit.
Ananın .....
Yosun kokar. Sürekli kokusuna maruz kaldığınızda sıkılırsınız iğrenirsiniz. Uzun bir süreden sonra deniz kenarına gittiğinizde ise yosun kokusunu özlemişsinizdir, içinize çekersiniz.

Yalnızlık da böyledir. Sürekli yalnızsanız yorulursunuz, sıkılırsınız, bu durumdan kurtulmak istersiniz. Fakat etrafınız hep kalabalıksa, yalnız kalınan bu nadir zamanlar paha biçilemezdir. Tadını çıkartmak gerekir.
net bir şekilde sigara kokar.
trimetilamin...
Menekşe kokar.
Kendin kokar. Parfümün terin kendine has o özel kokun. Başkası yoktur sadece sen vardır.
eğer bi kokusu olsaydı; pas.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar