bugün

Mezuniyetten sonra kariyer, kadın, ev, araba yarışlarının baş göstermesi.
Bencilce hareket etmesi.
Siz ona güvenirken, onun size yalan söylemesidir.
ne emmeye ne gömmeye gelmesi.
hiç bir eylemde yoklar.
ee boşa dememişler.
yola çıkacak arkadaş başka.konuşacak arkadaş başka
"Basit" bir ricamı sallamaması.
Beni önemsemeyen insanı ben hiç önemsemem.
beraber çıktığınız tatilde çingene gibi her esnafla 3-5 tl nin pazarlığını yapması.
1 kadınlardan başka konu açmaması
2 kendini ilgilendirmeyen bir konu üstünde biraz konuşuldu diye triplere girmesi
3 para mevzularini brz fazla dile getirmesi
4 bunların hepsi bir olursa tabi...
Ortamin seklini alip 3. Biri geldiginde seni satisa gecip onun safindan sana laf sallamasi, nabza gore serbet verip sana kazik atmaya calismasi, seninle ilgili olan ozeel bilgileri baskasina yaymasi ve uluorta anlatmasi.
anlattıklarının senaryo olduğunu ve o senaryoları sadece size yutturmaya çalıştığını sezmek.
Bugün kemalist olup yarın akçı olup evelsi gün bozkurt olması . Dönekliğe tahammül edemiyorum.
Çünkü fazla muhabbet tez ayrılık getirir.

Garip bi duygu. Yediğimizin içtiğimizin hatta dedikodumuzun ayrı gitmediği insanlar şimdi bana o kadar ulaşılması zor ve soğuklar ki.
Eski günleri, yaşanmışlıkları çok özlüyorum ama eskisi gibi olamayacak biliyorum.

Bu nedenle hz.Ali'nin; dostunuzun düşman, düşmanınızın dost olacağınıı unutmayın sözüyle kapanışı yapıyorum.
yalanını yakalamak açık ve net.
8 yıllık arkadaşının seni kıskanması.
Hiç ummadığın bir anda, hiç ummadığın davranış sergilemesi.
Hem de incineceğini, şaşıracağını, apışıp kalacağını bile bile yapması.
Hiç bir açıklama yapmadan.
arkadaşınızdan soğuyorsanız eğer, o kişi zaten en başından beri arkadaşınız değil, tanışınızdır.
Adamın gerçek kimliğini sonradan anlamak, pis egoist, içten pazarlıklı ibne!
fazla cıvık davranması.
aldığı parayı defalarca keyfi olarak zamanında ödemediğinde
emanet verdiğim bir şeyi benden daha özensiz kullandığında
ben onun işimi şıp diye görüp en ön sıraya koyup o benim işimi sallıyorsa
kısacası maddi yada manevi beni kullandığını hissettiğim an sohbeti kesmesem de buz gibi soğur ve bunu ona belli ederim.
Sırlarınızı anasına anlatması , anasının da kankilerine anlatması ve mahallenin özelinizi öğrenmesi.
Düşmanlarınla yatıp kalkması.
yalan.

yalan söyleyen insanda ne bileyim.
1. Empati yoksunu olması,
2. iki yüzlü olması,
3. Borcuna sadık olmaması.
kendisine bilerek zarar vermesi; bunun farkında olsa bile hatalarına devam edip sürekli aynı nedenden ötürü dert yanması.

derdini kendi derdim bilip hatalarını nasıl aşması gerektiğini ondan önce düşünen benim için bunlar oldukça basit Aslında. çünkü herkes hata yapar. herkes düşer, kalkamaz ya da kalkmak istemez. aile ve arkadaşlar bu zamanlar için vardır.
ama bazen dayanamazsın. dostunu omuzlarından tutup sarsmak gelir içinden, "yapma, kahrolacaksın." dersin. belki söylersin de.
sonra suçlu sen olursun. çünkü abartmışsındır, dahil olmuşsundur, kırmışsındır. yapılan hata öylece ortada dururken, toparlamak istediğin kişi seni dışlayıp hatasına sarılır.
her şey daha da kötü olur.
farkına varılınca da bazı şeyler için çok geçtir.

evet, insanlar hayatlarını kendileri yaşayıp öğrenmeliler.
yine de; deneyime kulak asmamak hem vakti hem de kendinizi kaybetmenize sebep olabilir.
yalan söylemesi.
Birçok neden sayabilirim ama en çok umursanmamak olabilir. Sorsan çok sever eder ama ben bu sevgiyi ilgiyi görmedikten sonra anlamı yok.