bugün

iki gün önce bir sözlük yazarıyla mesajlaşırken öğrendiğim gerçek. daha da önce biliyordum gerçi ama bu kadar aleni olduğunu onunla konuştuktan sonra anladım. sanal sözlüklerde "yabgu" adıyla tanınan yazarın değil başlığına yazı yazmak, nickinin olduğu, kokusunun sindiği başka başlıklardan bile kaçıyor, onun kendileriyle de uğraşabileceği korkusuyla it gibi kıvranıyorlarmış. bunun nedeni belli aslında. Yabgu'nun taktığı yazarı bitirdiğini, insan içine çıkamayacak bir hale soktuğunu geçmişte sıkça gördük. böyle bir muameleyle karşılaşmak istemiyorlar herhalde. ama mazaret mi şimdi bu? nasıl aynaya bakıyolar bu insanlar hayret valla. sadece yazıların var olduğu
bir ortamda iti gibi tırsmak. Yabgu'ya atılan mesajlar da bunu kanıtlıyor. " böyle böyle, ama
yazsaydım beni bitirirdin" türünde yüzlerce mesaj atıldığı çok konuşuluyor konta. asalak, kişiliksiz, iradesiz, itlik salgılayan yazarların ödlek bakışlarını düşününce midesi kalkıyor insanın. eğer içinizde bir şey varsa, onu açıkça yabgu ile paylaşın. adam olun. uçurulmaktan korkmayın. yahu bari burada, sanal sözlükte kendiniz olun. birilerine ruhunuzu peşkeş çekerek muşamba serilmiş karyolalarda hoplatılmayın.