bugün

dahi anlaminda ki "da" nin sonrasinda genis mezhepli getirilirse cok daha uygun olacak tespit.
yapmayin beyler biraz kezban olsalar da yabanci kizlardan iyidir bizimkiler.
genelleme yapılması yanlış olmuş ama yabancı kızların türkiyedeki kızlara oranla erkeklere daha az önyargıyla baktıkları da bir gerçek.

eğer abaza değilseniz, dile az çok hakimseniz ve boş bir insan değilseniz sizle konuşup sohbet edecekler, sizi yanlış anlamayacaklardır. fizikselden de ziyade karakter bakımından bu fark daha belirgindir. türkiyede ise durum farklı. otobüs beklerken saati sorduğunuz bir kız cevap vermeyebilir ve hatta saati olduğu halde yok bile diyebilir.
ruslar ve amerikalılar çok sevecen, estonyalılar çok ukala, japonlar çok faşist, çinliler ingilizceyi berbat kullanıyor, ingilizcler ayrı bir havalarda, isveç ve norveçliler cana yakın ve espiri yapıyor, koreliler saygılı. perulular çok ilkel kalmış, meksikalılar acayip şeytana benziyor.
gözlemlerim bunlar. hepsine de yavşadım evet.
hayatında kız tanımamış yada sayılı kız tanımış kişiler için doğru olabilir fakat yanlıştır. türk erkeklerindeki yabancı bayan hastalığını anlayabiliyorum. fakat işin içine girince yani yabancı bayanlarla üstelik dünyanın her yerinden yabancı bayanlarla takılıp, konuşup onları tanıyınca türk kızlarının ne kadar iyi ve temiz olduklarını anlıyorum. bir kere inanılmaz kokuyorlar. özellikle uzak doğulu olanlar japonlar çinliler falan. gaz maskesi takmanız lazımki iletişim kurabilesiniz.

ahlak namına zerre birşey yok. sevgilisinin hatta eşinin yanında size yavşıyorlar. artık siz utanıyorsunuz bir yerden sonra. kıyafet konusunda her gün aynı şeyi giyiyorlar genelde temizlik konusunda inanılmaz reziller. tek olumlu yönleri kendilerini üstün varlık gibi görmüyorlar. bunun haricinde karakterde, temizlikte, ahlakta türk kızlarının çok ama çok gerisindedirler. tabiki istisnalar vardır. fakat genel olarak durum aşağı yukarı bu.