bugün

Donundaki küloda kadar hak verdiğim gerçektir. Ulan bir The walking dead , game of thrones ve merlin hiç arka sokaklar, hayat devam ediyor , umutsuz ev kadınlarıyla kıyaslanabilir mi ? Neyse ki cnbce ve e2 gibi adam akıllı kanallar olduğu sürece yabancı dizilerden kapabildiğimiz kadar kapabiliyoruz. Düşünsenize onlar da olmasaydı her gün acunu izleyebilirdik. Vay amk !
inkar edilemeyecek üzücü durum.
göreceli bir durum olmasıdır. sonuçta bütün yabancı dizileri beğenmeye bilirsiniz. yerli dizilerde sevilmeyenler gibi sevilen tutulan dizilerde mevcuttur.
Göreceli bir kavramdır. Kişiden kişiye değişir. Aynı renkler ve zevkler tartışılmaz olduğu gibi Türk filmleri ile yabancı filmler de öledir.. çok güzel Türk filmleri vardır, ama kötü olanlar da vardır bu kaçınılmaz bir gerçektir..
prodüksiyon farkından mütevellittir.
daha fazla sevişme sahnesinden olduğu içindir efendim. Her erkek çocuğu küçükken o pembe dizileri izlemiştir sevişme sahnesi için.
suresinin az olmasi konularinda askin az olmasi ve fantastik konularin fazla olmasidir.
Ne izlediğinize bağlıdır. prison break, lost, fringe felan izleyip sonra gelip "öf ağbiii türk dizileri aşşırı kötü yeağğğ, yabancı diziler çok kaliteli yağğ" diyemezsiniz.

Mesela la casa de papel izleyip ispanyol dizilerinin kalitesinden söz eden zır cahiller bile var. Oysa bilmezler mesela türk dizilerinden bile daha kötü olduğunu, sürekli aşk meşk entrika temalarının işlendiğini. Öyleyse biz de ezel izleyip suskunlar izleyip türk dizileri çok kaliteli diyebilir miyiz? Hayır.

Tamam ben de aşkı memnu yaprak dökümü hayranı değilim, Türk dizilerini savunmaya geçmiyorum ama böyle görmemişliklere de gelemiyorum. Allahın cahilleri ya. Açın bi las chicas del cable, velvet, el tiempo entre costuras, fargo, teen wolf falan izleyin de Türk dizilerine bok atmak neymiş görün.
birçok yabancı kaliteli dizi var fakat bence bizim dizilerimize haksızlık yapmayın.

tabii yine de onların dizileri bizimkilerden daha iyi oluyor genellikle.

örneğin vikings dizisi bence güzel bir dizi. kıçı boklu vikingler için böyle güzel bir dizi yapılıyor, bizim tarihimiz viking tarihini 8'e katlayabilirken bugüne kadar vikings kadar iyi bir dizi yapamamak bence bizim ayıbımız.

muhteşem yüzyıl, diriliş gibi diziler var. bu dizilere ve takipçilerine saygı duyuyorum ancak bence biz bunlardan daha iyilerini yapabiliriz.
e bu da (bkz: yalan)

erector sen saptamalarını bozdukça bunlar da kendini bozuyor bre.
içler acısı ama gerçek ve ben Türk dizisi izlemiyorum yabancı dizi izliyorum diyince millet sanki vatan haini olmuşsun gibi tavır gösteriyor saçma.
bu nasıl tespit üstad dedirten başlıktır.