bugün

bu evetler hayırlar havada uçuşurken ciddiye alınması gereken cümle.

ya cumhuriyet,özgürlük,vatan yada tek adamlı,baskıcı,ezici bir yapı.

Ayrıyetten başkanlığa evet verecekler şunu iyi düşünsün.Diyelim ki rte tertemiz,günahsız bir insan senin istediğin gibi yönetecek.yarın bir gün fetö gibi birinin gelip bu yetkiyle ülkeyi 7 parçaya bölmeyeceğini nerden biliyorsun ?

edit:fetö 40 sene bu ülkenin muhafazakar kesimini ayakta uyutttu onun için seçmeyiz demeyin.genel seçimde kime verirsen ver ama bu değişikliğe evet demek geleceğini ve çocuklarının geleceğini satmaktır.
baskanligi diktatorluk zanneden kemalist feryadi.
Baskanlik sistemiyle bizim anayasa degisikligi arasinda ki farki anlayamayanlarin tepki gosterdigi baslik.
(bkz: reus)

görsel
başkanlık sistemi araçtır amaç anayasayı değiştirmektir bu gücü elde etmek için meclisi susturmak gerekiyor. zaten parlemeter sistemin amacı diktatörlüğü kırmaktır. bu yüzden işler çok daha yavaş işler bu sistemde ve muhalifler bu sistemi daha iyi kullanıp bir şeylere engel olabilir.
anayasa amaç ve bunu değiştirmek istiyorlar. şu an sadece başkanlığın önünü açmak için değişikliği halka soracaklar, bir kaç tane de içeriğinde fazlalık yapsın diye farklı maddeler ama en önemlisi başkanlığa giden yolu açmak ve o gücü elde etmek.

işte o gücü elde edince komple yeni bir anayasa yapma yoluna gidecekler ve o zaman siz asıl amacı anlamış olacaksınız. ben şimdiden biliyorum çünkü yüce darwin bana hulül etti.
Evet koca rejim degisikliginin yaninda imla kurallari duyarliligina takanlari da gormus olduk. Yarin bir gun memleketin bir kosesinde kurtce ana dil oldugunda, kurtcenin imla kurallarini da ogrenmeyi eksik etmeyin ama.
Ataturk diktator muydu? Bal gibi de diktatordu. Ismet diktator muydu? bal gibi de diktatordu. Bir kemalistin idmanli oldugu bir alan kendisi icin bu kadar urkutucu olmamali. Diktator olacaksa Benim gibi dusunen diktator olmali simarikligindan vazgecmedikce cuvallamak alin yazisi size..
tabi ki de cumhuriyet ve kazanımları.

görsel

görsel

görsel

görsel