bugün

hasta ruhlu bir kadın. bilinçaltında kızla rekabet ediyor. oğlunu kıskanıyor. "ya ben ya ailen" demek bile aklına gelmiyor. "ben ben ben ben."

"ya ben ya o kız" ne demek lan? konuyu yanlış anlamışsın hanım teyze. duyan da kocana konuşuyorsun sanacak. höst!
(bkz: yeter artık annenin evine gidiyorum)
Vardır bir bildiği.
anneyse bir bildiği vardır. hiçbir anne ego yada kompleks gibi saçmalıklar uğruna çocuğunun mutsuz olacaği bir şeyi dayatmaz. senin görmediğin bir gerçeği sana anlatamıyordur da en son bu yola başvurmuştur. anneyi anlamaya çalışmayın, bu cümle sözün bittiği yerdir. El kızları için anneler üzülmez. Ne kadar aşık olunsa da değmez gençler.

çevremde bu sözü dikkate almayan kim varsa pişman oldu. istisna olma umuduyla tecrube olmayın.
annelerin dedikleri hep çıkar.
yanlış yöntemdir, evlatla mesafe alınmasına yol açar. sessizce herşeye eyvallah çekip beklemek gerekir nasılsa bok götüren yer ortaya çıkar vesselam.
Oğlunu elin kızlarıyla paylaşmak istemeyen annedir.
anne diye beyni yıkanmışlar veya mükemmel anneye sahip olanlar, bu kadının hasta olduğunu kabul etmez. her anne sizinki gibi değil canlar. çeşit çeşit manyak var dünyada.
Tabi ki sen diyerek gazı alınacak annedir.