bugün

3 haziran cuma günü vizyona girecek olan, aksiyon ve bilim kurgu filmi. serinin en sonu mu en başı mı bilemedim.
online olarak oyuncu kadrosunda eskilerden jack hugmanı görüp sevinip ama filmde sadece canınız cehenneme diyip bir daha gözükmeyen güzel bir film.
Serüvende hiç beklemediğim bir başlangıca dönerek, x men'in kurulması, mutant denen türün dünyada ortaya çıkma serüveni gibi birçok x men severin merak ettiği konulara ışık tutan mükemmel bir filim... (bir sahnede istanbul'da geçiyor)

Doktor x'in bilge kişiliği magneto'nun zalim yapısı meğer o yıllarda da aynıymış. Mistik denen u bukalemun bozmasına gelince o filimde olmasını şahsen hiç beklemiyordum. Herkes gibi bir ara bende filmin seyrine dalmış gidiyordum bir ara gözlerim hugh jackman'ı aradı meğer sadece 3-4 sn lik bir rolü varmış garibim wolverine 50 sene önce de mal mal geziyormuş ortalıkta demek.

En çok merak ettiğim şey filimde doktor x neden kötürümdü sahi bunu da öğrenmiş oldum. Onunda sebebi gene magneto'nun kini ve nefretiymiş...
Kod isimlerin nereden geldiğini nihayet ogrendigim, Mutantlara dair bilgilere ulaşılan bilimkurgu film.
içinde soğuk savaş döneminde Türkiye'ye yerleştirilen nükleer bombaların da geçtiği film.