bugün

Windows'un bekleyen bir şekilde kapanıp açıldıktan sonra, hiç bir bok yemediği halde kendisini cengaver gibi gösterme çabası ile oluşturduğu ileti kutusunda yer alan iletidir. Direk akla gelir:
-Ulan göt, madem kurtarıldı, neden kapandı?
+ baba! duvarı yıkmışlar bir de pirketleri kırmışlar! duvarı yiktınız bari pirketleri kırmayın! pirketleri krmamış olsalar yeniden yapardık ama simdi...

+ baba, akü yok!
- şarjı mı bitmiş la? hoparlörü sabaha kadar açık bırakırsan biter tabi...
+ baba, akü komple yok, çalmışlar.
- höeeyyyttt!!
+ la bari kaputu açıyorsunuz aküyü çalmayın, hadi aküyü çalmayıp kaputu açsalar...
windows'un işgüzarlığı birde kurtardım diyor hıyar.
(bkz: şimdi ona teşekkür et)
(bkz: şimdi bill gates düşünsün)
insana; bu bilgiden sonra bahşiş verme zorunluluğu hissettiren, özellikle windows vista'da karşımıza çıkan uyarı.

(bkz: abi windows hazır).
windows'un kendini kullancıya sevdirme, hatalarını örtbas etme yöntemlerinden biridir. ama pek işe yaradığını düşünmemekteyim.
bunun bir değişik versiyonu için;
(bkz: sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı)
windows hiç beklenmedik bir anda mavi ekran verir ve pc kendini resetler. açıldığında ise bu uyarıyla karşılar sizi. hayır sistem madem ciddi bir hatadan kurtarıldı, o zaman niye mavi ekran geldi kardeşim? mavi ekrandan daha ciddi bir hata mı var?
sanki çok büyük bir şey başarmış gibi pc kullanıcısına yaranma,onu duygulandırma ve kendisine borçlu bırakma çabası..halbuki hatayı kendine kendine çıkartıyo ve kendi kendini de kurtarıyo!
mavi ekran verip, o an hangi işi yapıyorsanız onun buhar olup uçmasına sebep olduğu halde, bir de utanmadan karşınıza çıkan yazıdır. hangi taraftan baksanız falso.
(bkz: windows çaktırmadan sizin gizliliğinizi ifşa etti)
windows un kendi kendine sorun çıkartıp sonra çözüp bize şirin gözükme çabasıdır.
windows un artistlik kokan hareketi.

hayır pc çatır çatır çalışırken hiç olmadık yere hata çıkarıyor sonra da kurtardı bıdı bıdı yapıyor.
hem pc nin .mına koy sonra pişmiş kelle gibi bik bik kurtardım yoksa ya.ra.gı yerdin ha diye imada bulun.

yok yaa. olum ne pislik bir yazılım lan bu. bill gates den tiksindim resmen.