bugün

Oncelikle belirtmeliyim ki burada bahsedilen zeka geriligi hakaret degil sayisal bir değerdir. Aslinda bu sporu yaparken yuksek oranda takviye madde kullanilmadiginda beyne ciddi bilinen bir zarari yok. Fakat ortada bir realite var. Bu sporu yaptigi icin geri zekali olmadigini iddia eden acikmalisi "hala işten atilmadim, geri zekali olsam atarlar" bunu soylerken bile sayisal anlamda suphesiz ki geri zekali. Sadece yük kaldirmak ve dogru nefes almak(sanki cok zor bir sey) disinda beyne hicbir komut vermeden yapilan bir spor. Tamam beyni aham şaham gelistirmiyor da neden bu sporu yapan insanlarin kultur seviyesinin çok düşük zeka seviyesinin geri oldugu ciddi bir merak konusu. Kisinin sosyal ekonomik durumuyla da alakali degil. Nerede fazla şişmiş kaslar varsa sahibinin beyni akülü araba gibi calışıyor, arada bir iteklemek lazim.

Belki de bu sosyolojik bir olaydir. Şöyle dusunyn birey zeki degil, yuksek bir kultur duzeyine sahip degil, ilgi budalasi ama ilgi goremiyor bu durunda soluğu spor solonlarinda agirlik kaldirip indirmek de aliyor. Aslinda geri zekakilar bu spora yoneliyor bu spora yonelenker sobradab geri zekali olmuyor. En basindan beri zaren zekalari geriydi bu adanlarin. Bu da bir iddia.

Uzun zaman kürek sporuyla ilgilendim her zeka seviyesinde insan vardi, her kultur seviyesinde insan vardi, sosyo ekonomik duzeyde insan vardi. Fakat haftaligi bin lira olan bir spor salonuna gitsen de karsinda yeni beyni geri kalan imsanlar goreceksin.

Saglikli guclu bir vucut cok onemli. Bircok sporla bunu saglayabiliyoruz. Bunun icin ayna karsisinda yapilan tek aktivitesi afirlip kaldirip oflamak puflamak olan bir sporun, sporcularina cok fena taktim.
Zekadan kasıt ne insan merak ediyor. Atom parçalamadığı için geri zekalı olarak mı nitelendiriliyor mesela? Spor salonda doktor da var avukat da mühendis de. Ne bunun kıstası aceba?
body sporuyla ilgilenenlerin genelde zeka seviyeleri düşük oluyor. katılıyorum.
enerjinin büyük bölümü kaslarda kullanıldığı için beynin kullandığı enerjinin düşmesi sebebiyle oluşan hadise. Bunun yansıra organların gelişmesi ve verimliği daha fazla kan almasına büyük oranda bağlı. Body yapan insanlarda kanın büyük bölümü kaslara pompalanıyor bu da beyin gelişimini yavaşlatıyor.

ayrıca canlı örneklerini diğer entryler de görmemiz mümkün. zeka geriliğine karşı argüman olarak bacak antremanım bitti ton balığımı da yedim diyen adam var. Ton balığı yiyerek zeki olduğunu zanneden adamlar var yani.
maalesef katılıyorum. bunlara laf anlatırken bakışlarda bir mallık var.
Tamamen insanları kalıplaştırma alışkanlığından ileri gelen bir düşünce. Çok Zeki insan çok çelimsizdir, çok güçlü kişi çok aptaldır vesaire... Dizilerde, filmlerde reklamlarda veya oyunlarda da bu böyledir. Hem zeki hem de kaslı biri olursa o zaman da zeka ve vücut yarı yarıya oranda düşer çünkü denge şarttır. Halbuki bir insan ortalama ömrü boyunca her ikisinde de üst düzey seviyede olabilir çünkü yeterince zamanı mevcuttur. zeka tamamen ırsi olsa bile vücut sonradan gelişen bir şeydir, bilgi de öyle. Kısaca sayıları az da olsa çok kaslı bilim adamları vardır ancak teorik fizikten ileri düzeyde anlayan bir vücut geliştirme şampiyonu bulma olasılığınız neredeyse sıfırdır, belki bilgilenip en fazla ilgi duyabilir ve biraz anlar çünkü zeka ırsidir ve fiziğe bir ömür adaması gerekir. öte yandan çevresel faktörler de etkiidir. sporla uğraşanlar genelde sporla ilgili konulardan bahseder bu yuzden zekanızı her dakika sınayabileceğiniz bir ortam oluşmaz. Konu böyle uzar gider yani. Anlatabildim umarım.
ay gotum !
duyanda atomu parcaladi sanacak.

he bu arada laf attigin adam bilgisayar muhendisi, hatirlatayim .
20 li yaslarimi gym salonlarinda curuttum.
yaptigim malliklarin kaynagi belli oldu.

protein tozu zeka geriligi degil gaz yapiyor arkadaslar.
bagirsaklardan emilerek yavas yavas sindirilen proteini yerine birden yuklu miktarda alinca asiri gaz yapiyor.