bugün

Tahminime göre 2020'nin sonlarına doğru hala var olacaktır, 2021 aşı odaklı bir yıl olacaktır, 2022'de ise neredeyse tamamen bitmiş duruma gelir.
hava 26-27 dereceyi geçince.
(bkz: belirsiz)
Yaza biter de. Her yazın bir kışı vardır.
Amerika virüs laboratuvarda yapılmadan önce roche firmasına yaptırdığı ilacı piyasaya sürüp parayı kırmaya ve kahraman olmaya karar verince.
bir doktordan minimum yaz sonu diye duydum. tatil hayallerim çıt.
2 sene sonra inşallah.
anap, dyp nasıl bittiyse akebede öyle biter, hatırlayan olmaz 2 güne.

1 bilemedin 2 yıla allahın izniyle biter.
Kurallara uyulursa, genel ve uzun süreli sokaga çikma yasagi Ilan edilirse Haziran Sonu gibi biter bence.
Yanlış stratejilerle çok uzun süre bitmeyebilir, bir yakınım bugün kahve seviyorsan 2 paket al, karaborsa olur artık kıtlık çıkar dedi,biraz endişelendim. Evde yemek yiyebiliyorsak nispeten daha iyi ama şeker kahve gibi ürünler lüks tüketim olucaksa çok kötü.
görsel
Bu görsele daha iyi bakmak gerekebilir.
önemli bir kaynakta okumuştum bu virus tıpkı uçuk virusu (herpes)gibi insanın vucudunda sürekli kalacak ve bağışıklık sistemimiz düştüğünde, uçuk gibi kendini belli edecek yazıyordu. Herpes virusunu aslında çocukken çogu insana geçmiştir ve stres, ateşli hastalıklar gibi bağışıklık sistemi baskılandıgında ortaya çıkar, coronavirus için de bu benzetme yapılıyor.
bitmez artık bu saatten sonra. aşısına ve ilacına muhtaç edecekler işte. grip gibi belleyeceğiz bunu da. abisi gibi değil bu ( sars). yok olmayacak hayatımızdan. komplo teorisyenleri nüfus azaltmak için çıkarıldı diyor ama biraz eksik bu bence ya da abartı diyelim. azaltmak için değil de, artışı yavaşlatmak üzere üretilmiş gibi duruyor aslında çünkü dünyada halen daha 2,4 yeni doğana 1 ölen gibi bir oran var saniye başına ki ve üstelik bu plan karantina süreçlerinde ters tepebilecek duruma düşebilir.

yeni bir boomer jenerasyon da kapıda olabilir *

netice itibari ile bununla yaşamayı öğreneceğiz süreç ilerledikçe.
Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda.
Mayıs başında bitecek dostlar, başka ihtimal düşünmek istemiyorum.
Dünyayı bilemem ama ülkemizde ne zaman biteceğine bilim kurulu tavsiyesiyle sayın başkanımız karar verecektir, bakın bilim kurulu diyorum zira ümmetin lideri dayanaksız iş yapmaz.
Tahminler doğru gidiyor.
(bkz: O gemi hiç gelmeyecek ismail)
Bu kış bitmeyeceği kesinleşti.
hiç bir zaman.
2022'yi bulacaktır. Tabi Corona eğer bir grip gibi hayatımıza kalıcı olarak girmediyse.
Evet 2022.
nod 32 iktidara geldiği zaman.
DSÖ ya da önemli bir bilim insanı "Bununla yaşamayı öğrenin" demişti. Yani ömür boyu devam etmesi ihtimali var. Umarım öyle değildir. Çünkü çok yorulduk.
Herkes inanmayı ne zaman bırakırsa o zaman, bence böyle bir virüs yok.