1. 1.
  mecliste sinirlenen bir chp milletvekilinin bütçe görüşmelerinde söz isteyip sarfettiği cümle. gelen tepkiler üzerine meclis başkanı sözünü düzeltmesini istediğinde kürsüye çıkıp "vekillerin yarısı aptal değil" olarak sözünü düzeltmiştir. aslında bunu yaparak kendinin aptalların kısmında olmadıgını da ispatlamıştır.
  #966430 :)
 2. 2.
  (bkz: aziz nesin)
  #966445 :)
 3. 3.
  adı geçen olay 1964-1965 yıllarında adalet partisi antalya millet vekilliği yapmış olan osman yüksel serdengeçtinin kürsüye çıkmasıyla başlar. üzerinde görüşmeler yapılan kanun hakkında gündeme ilişkin söz alı ve tek cümle sarfeder
  - bu meclisin yarısı aptaldır. der ve kürsüden iner...

  klasik bir meclis fortoğrafı oluşur ve meclis başkanı osman yüksel'den sözlerinin geri almasını, vekillerin haklı tepkileri olduğunu ifade eder...

  osman yüksel tekrar kürsüye çıkar ve cümlesini şöyle düzeltir...

  - değerli vekiller, hata yaptım, tepkilerde haklısınız. az önce ettiğim sözleri terk ediyor ve artık tam tersini savunuyorum ve diyorum ki bu meclisin yarısı aptal değildir.

  bu nedenle 1965yılında adalet partisi'nden ihraç edilmişliği vardır.

  kaynak: rasih yılmaz, "toros yüzlü adam" kitabı.

  not: başlıkta adı verilmek istenmeyen chp milletvekiline ilişkin bir kitap okumadığımdan okuduğumu anlattım. eğer o milletvekilinin adı verilirse daha da bilgili olacağım.
  #966487 :)
 4. 4.
  şu an ki meclise bakarsak, iyimser bir önermedir.
  #966494 :)
 5. 5.
  akp'li vekillerin sevineceği önermedir. *
  #966520 :)

6