bugün

karşısındakini vatan hainliğiyle suçlamayı alışkanlık haline getirebilecek cibilliyetsizlikte insan.

ulan sen kimsin ki, karar veriyorsun benim vatanı sevip sevmediğime? sen ne kadar bu ülkenin insanıysan ben de o kadar insanıyım. hangi özel yeteneğini kullanarak, hangi hassas tartıya koyarak anlıyorsun kimin hain kimin vatanperver olduğunu? nerden alıyorsun insanları vatan hainliğiyle suçlama hakkını, e be gereksiz.

türkiye cumhuriyeti devletinin teşekkülü bir bayrak ve bir marştan fazlasıdır. önce bunun farkına var. ilkel bir kabile değildir bu devlet, ve devlet olmak için, cahil insanları bir arada tutmaktan fazlasını yapmaktadır.

senin anlayacağın, artık bu beyin yıkama aparatları yerine, eğitim veriyoruz insanlara. ki insan olsunlar, sizin gibi cehalet denizlerinde boğulup, insanı insandan ayırmasınlar diye.

vatanı kurtarmaktan anladığın bir kıçı kırık marşla, bir kırmızı bayraksa iki dakika susup, dinlemeyi öğreneceksin. öyle iki el kol sallayıp, vatan millet sakarya naraları atmakla, el altından bölücülük yapmakla, iki üç ergenin beynini yıkamakla adam olunmuyor.

önce insan ol, tartışma adabını öğren. sonra çık karşıma, ne diyorsan tartışalım.
su kaplumbağasından hallice bir zeka seviyesine sahip olduğu varsayılan insan.

şiirden hazzeden su kaplumbağaları için gelsin:

vatan haini yaz 1074 e yolla, nazım hikmet üstadın sen ve senin gibilere verdiği tarihi kafa ayarı cebine gelsin.

(bkz: vatan haini/1)
bireyi vatan haini olarak belirlemek için milliyetçikle bağlantı kurmanın saçmalığıdır.

apdullah öcalan vatan hainidir. * *
bu vatan babanın malı değil atalarımızın emanetidir, havasını soluduğumuz, suyunu içtiğimiz, ekmeğini yediğimiz, kendi benliğimizle yaşadığımız topraklardır . *
güneydoğuda şehit olana askerleri vatanseverler sehit etmiyor.

vatan haini yaz 3030 a gönder. can yücel in kıçıkırık marş sensin kırmızı bayrak sana girsin melodisi cebine gelsin.
beyinsiz olmanın dayanılmaz hafifliğinden mütevellit her daim bir hayal görme, bir tefekkür hali içerisindeki su kaplumbağasıdır.

-bazı milliyetçiler vatanı milleti kullanıp beğenmediğine bok atıyor, vatanı babasının malı sanıyor.
-höyt lan, apo vatan hainidir.
-ne alaka?
-vallaha ben de pek anlamadım.
-hmm

vatan hainine vatan haini demek başka şeydir, vatanı milleti kullanıp ona buna bok atmak, fişlemek, hedef göstermek başka şeydir. bunu yapan da milliyetçi tayfadan başkası değildir.

ha pardon. hrant dink'i öldürten ilhan selçuktur. karıştırdım bir anda.

ama bu başlıktan "vatan haini" söz öbeğini kullanan herkesin milliyetçi olduğunu çıkaran, onla da yetinmeyerek bir de konuyu bir terörist'e bağlayarak popülizmin doruklarında boğulan su kaplumbağasının zekasından şüphe etmemek elde değil.

sazan yaz sözlüğe gönder, gereksiz popülizmin yeni neferi seçilme şansını yakala.

ha bu arada bir de iki yeşil kapak getirene takım bardağı hediyeymiş.
türkiye adı verilen bütünlüğün her metrekaresinde türklerin olduğunu sanan, türkiye denilen ülkenin sadece türklere ait olduğu sanan, hürriyet gazetesi tadındaki milliyetçi.

türkiye türklerinmiş. kısaca siktir. ama istersen yrrak var, yer misin?

bu vatanda yıllar boyunca yaşamış insan toplulukları hala göz ardı ediliyor. kürtler ve rumlar bu vatan için türklerle omuz omuza çarpışmışlardır. ancak bizim onlara geri dönüş şeklimiz ne? alın bu bayrak, bu da marş, biz sadece türkleri egemen kılmaya karar verdik, beğenmeyen çeker gider.

ne demek lan beğenmeyen çeker gider? sen o insanların yüzyıllardır yaşadıkları toprağı sahiplen, doğudaki o sefaletten zerre haberi olmayan insan ol, sonra da türkiye türklerindir de. adamın götünden kan alırlar kamil kan.

neden leyla zana'lar, abdullah öcalan'lar var, bu sıfatsız insanlar neden orda burda konuşuyor biliyor musunuz? devlet bahçeli'lerin, alparslan türkeş'lerin varoluş sebebiyle hemen hemen aynı.

dan fried'ın bir sözü vardır. "milliyetçilik, ucuz alkol gibidir. önce sarhoş, sonra kör eder ve en sonunda da öldürür."

hadi ben geleyim, sizin dedenizin doğduğu topraklarda türkçeyi size yasaklayayım, milli marşı'da sizi dışlayan bir marş yapayım, size hiçbir hak vermeyeyim, yaşadığınız yere hastane bile yapmayayım, sizde uslu uslu oturun?

klavye milliyetçileri. sizi iki gün kürt halkıyla değiştirsek, dayanamaz 'annecim' diye ağlamaya başlarsınız. o insanlar çok zor koşullarda, vatan olarak bildikleri topraklarda yaşıyorlar. bu ülke, sizin oyuncağınız değil. insan toplulukları yaşıyor buralarda, hepsi en az sizin kadar özgürlüklerine düşkün.

bunu da beğenmeyen gider arkadaşım. ya sik ya terk et! *