bugün

adına uygun olarak bursa ilini temsilen yarışmaya katılan, an itibariyle kutusu açılacak olan yarışmacı. * *
yarismadan 50.000 ytl kazanmis yarismaci.

edit: hayirli olsun.
çok iyi niyetli helal olsundur.çok sevinmişimdir ayrıca.
-iskender 10000 ytlye var mısın yok musun?
+yokum abi biliyom ben kutumda 50000 kutumda. *
yarışmayı soluk soluğa ve baştan sona izlememe sebep olan yarışmacı. ayda 650 ytl. maaş alan ve sadece uyuyacak zamanı kalacak kadar çok çalışan, sabaha karşı işe gidip, akşam evine dönen zor durumdaki insan. "ben mi yarıştım, o mu, anlayamadım." diyecek kadar heyecan yaratmıştır. 50 bin ytl. alınca, sevinçten nasıl zıplamışım o kadar öteye bilemedim.
kazanması için dualar ettirmiş 50000 ytl'yi kazanması ile bütlere kalmış bir insanı bile sevinçten havalara uçurmuş insandır.
atatürk havalimanı'nda güvenlikçi olarak çalışan, 03:00 - 16:00 arası mesai yaptığını ve 650 ytl maaş aldığını söyleyen güzel insan. acun'un "sen bir sihirbazsın abi bence 650 lirayla ev geçindiriyorsun" gibisinden bir sözüne "olsun. çalmıyorum, çırpmıyorum. evimin çorbası eksik olmuyor. eti de her ay başı alıyoruz zaten... ama ben inanıyorum bir gün güneş doğacak." tarzı alakasız gibi görünen ama anlamlı bir cevap verdi.
bir süre sonra "sen hep gülüyorsun iskender umarım hep gülersin" dedi yarışmacı adayı arkadaşlarından biri. "bu hayat yaşanacak arkadaşlar, öyle ya da böyle. ama gülmezsek ne anlamı kalır? güleceğiz tabi, bizim ihtiyacımız olan da bu." diyebildi.
kendinden birkaç yaş büyük bir bayana abla dedi diye acun tarafından "denmez denmez" diye tembihlenince(!) "samimiyet işte abi; ağız alışkanlığı belki de" dedi, içinden gelerek dediği her halinden belli değilmiş gibi.
kendinden önceki çoğu yarışmacının on bin lirayı küçük gördüğü ama "on bin lira iyi para, yeter bana. düşünsem mi?" diyebilecek kadar açgözlülükten uzak bir yarışmacıydı o. bilmezdim, izlemediğim sevmediğim bir yarışmada bulunan birinden bu kadar etkilenebileceğimi... oysa ki mecburiyetten seyrediyorum sadece. ama iyi ki de seyretmişim.

inanıyoruz iskender abi, güneş bir gün doğacak!
50 bin ytl yi aldiginda sanki besiktasim gol atmis gibi costugum yarismaci.
o 50bini ben alsam ancak bu kadar sevinibilirdim.
bu arada hamdi beyde kutuda 50bin oldugunu biliyordu teklifi dusuk tuttuki
yurdum ezilmis insani ihtiyaci olan 50 binine kavussun diye.

yine kaptirdim kendimi bu entry 5 dakika sonra chat tarzi goruntusunde oldugundan silinir.
napalim editleriz.
iskender adlı şahsa yöneltilmiş bir soru.