bugün

kanal d'nin van'a yardım için çarşamba akşamı 22.30'da yapacağı programın adıdır. Beyazıt Öztürk ve Mehmet Ali Birand sunacakmış. Programda toplanacak yardımlar, Başbakanlık'ın açtığı "Van Depremi insani Yardım" hesaplarına bağışlanacakmış.
--alıntı--
Kanal D ve ATV, Van'da meydana gelen ancak, sadece Van'da değil, tüm Türkiye'nin yüreğinde derin yaralar açan, Anadolu'nun en büyük deprem felaketlerinden birinin yaralarını sarmak için Çarşamba akşamı, Van için Tek Yürek adlı ortak bir yayınla, yardım kampanyası yapacak.

Beyazıt Öztürk, Şebnem Sunar Küçük, Cem Öğretir ve irfan Değirmenci'nin birlikte sunacakları program saat 22.30'da başlayacak ve Kanal D ve ATV'den canlı olarak ekrana gelecek.

Kanal D ve ATV'nin tüm dizi ve program yüzlerinin yanı sıra Türkiye'nin bütün ekran yüzlerinin de davetli oldukları programda toplanacak yardımlar, Başbakanlık'ın açtığı Van Depremi insani Yardım hesaplarına bağışlanacak.

Van'a canlı bağlantıların yapılacağı ve deprem bölgesinden çarpıcı VTR'lerin ekrana geleceği programa konuk olacak isimlerin bazıları şöyle;

Beren Saat, Engin Akyürek, Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Bade işçil, Ayça Bingöl, Aras Bulut iynemli, Emir Berke Zincidi, Farah Zeynep Abdullah, Meral Çetinkaya, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Songül Öden, Özge Özder, Evrim Solmaz, Serhat Tutumluer, Sevil Atasoy, Sinan Çalışkanoğlu, Orçun Kaptan, Zahide Yetiş, Aytuğ Kolankaya, Erdem Yener, Hakan Yılmaz, Aslıhan Gürbüz, Pınar Altuğ, Furkan Kızılay, Özgür Ozan, Şevket Çoruh, Zeynep Beşerler, Bülent inal, Şebnem Bozoklu, Ayşenil Şamlıoğlu, Aydan Şener, Tarık Tarcan, Burcu Kara, Oya Başar, Berna Laçin, Erol Evgin, Acun Ilıcalı, Ertem Şener, Saba Tümer, Kubat, Funda Arar, Hadise, Emel Sayın,Sertab Erener, Tuğba Ünsal, Esra Erol, Müge Anlı, Ebru Cündübeyoğlu, Haluk Bilginer, Demet Akbağ,Hande Katipoğlu, Kenan Işık, Özge Özpirinçci, Barış Falay ile Kızılay Başkanı Ahmet Lütfü Akar.
--alıntı--
birçok tv kanalının ve radyonun canlı sunacağı ortak yayın. 22.30'da başlayacak.

not: biraz sonra entry dolacak buralar.
başlamasına yaklaşık yarım saat kalan.
çoğu kanalın ortak yayınlayacak olması, gerçekten hoş, bir birlik, bütünlük oluşturmuş türk medyası. her ne kadar samanyolu, show ve trt'de göremesek de, olsun.
edit: beyaz tv bile bunu yayınlayacakmış.
türk televizyonlarında ilk kez 19 yayın kuruluşunda aynı anda yayınlanmaktadır. farklı kanalların ayrı ayrı programlar yapması yerine bütün kanalların bir programda ve bir servis numarasında birleşmesi hem toplanan yardım miktarını artıracaktır, hem de yardım etmek isteyenlerin kafalarında oluşacak karışıklık bertaraf edilmiştir.
bağış için arayan bir annenin
"bir kız çocuğunu emzirebilirim, bir kız çocuğunu okutabilirim." mesajını ileten yayın.
(bkz: sözün bittiği anlar)
Böyle bir program yayınlanırken kimilerinin Muhteşem Yüzyılı yayınlaması ne acı vericidir.

edit: bunu eksileyen zihniyet de acı verici.
bir tür farkındalık oluşturmasını beklediğim organizasyondur. şu felakette bile insanların acısını siyasi-etnik ayrılıklara indirgeyenler oldu ya insan kinle doluyor istemsiz olarak nefret ediyor art niyetli bu insanlardan.

neyse ne efendim diyeceğim şu ki; orda insanlar soğukta ve açıkta. kendimizi bir an düşünelim onların durumunda. ya da şurdan bi baktıktan sonra düşünelim:

http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx

hemen herkes yardım kampanyası düzenliyor. bu çok güzel birşey. inşallah en kısa zamanda ellerine geçer yardımlar.
boluda yaşayan bir vatandaşın "ben aşçıyım. para gönderemiyorum fakat oraya gidip yemek yapabilirim." demesiyle herkese hayat dersi verdiği program.
show tv'nin belki de ısrarla yayınlamak istemediği programdır.

(bkz: 26 ekim 2011 show tv nin aymazlığı)
milletimizin ne kadar duyarlı olduğunu gösteren, aynı zamanda oya başar ın şehitlerimizin de unutulmamasını vurguladığı, böyle bir gecenin şehitlerimiz için de düzenlenmesini istediği programdır.
atv ve kanal d'nin showmanleri ile spikerleri, aynı sahnede. çok fantastik bir görüntü var şu an ekranda. bayıldım.
muhteşem yüzyıl ekibi olarak, 44 bin küsür tl toplamışlar. o kadar laf ettik de ellerinden geleni yapmışlar sanki...
akın ipek-koza ipek grubu olarak, 1 milyon lira katkı yapmışlardır.
devletin gönderdiği çadırları çalıp satan bir ırka, gönderilenlerin ihtiyacı olmayan orklar tarafından yağmalayanlara çok fazla olan yardım olayı.
an itibariyle bu programda toplanan miktar 15 milyon liraya koşuyor.
beren saat toplam 55 bin tl bağış.
tv camiasından, demet akbağ, haluk bilginer, beren saat, kıvanç tatlıtuğ, aslıhan gürbüz(cazibe), hande katipoğlu(simge) ve daha bir sürüsü.
an itibariyle gözlerimin dolmasına neden olmuştur.
türkiye'de çalışan 15 çinli işçi biriktirdikleri "150 doları" bağışladılar.
bu programda toplanan paraya değil, zengini fakiri, rakibi dostu herkesin bir şekilde yardım etmeye çalışmasıdır.
an itibari ile başbakan recep tayyip erdoğan bağlanmıştır.
yaptığı bağışı vergiden düşmeyeceğini açıklayacak ilk marka için 100 tl lik alışveriş yapmaya kendi kendime söz verdiğim kampanya. yinede yardım eden herkese teşekkürler.
adana'dan okul inşaatına katılmak isteyen inşaatçıların da bulunduğu programdır. yalnız inşaat malzemelerini tedarik edecek birilerini arıyorlar.
türkiye'nin her yerinden sadece maddi değil manevi yardımın da gönderildiği program.