bugün

(bkz: faşizme giriş)
devlet üzerine düşen görevi yapıyor. hesabını Allah sorar.
bölgeye yardım göndermek isteyenlerin devlet kanallarını (kızılay gibi) kullanmaları durumunda bu ihtimal en aza inecektir.
hadi dağa çıkın hemen... bordo bereli babaları onları bekliyor.
Dua et ve şunu tekrarla sorun çıkmaz ;
Hay Van'a gönderilen yardımlar batsın be,
Tat Van'a gönderilen yardım ulaşsın de!
insanlık yapabilmek ayrı bir şey tabii de ben farklı bir konuya değinmek istiyorum. tabii ki zorda olana yardım eli uzatacağız, orada soğuktan ölen çocukların her ne olursa olsun bir suçu günahı yok.. türk halkı her zamanki asaletini ve yardımseverliğini göstermiş ve her fırsatta bizi sırtımızdan vuran kürtlere en güzel cevabı vermiştir aslında.

amma ve lakin, beni asıl korkutan gönderilen onca yardımın, çadırın, toplanan onca paranın pkk'ya aktarılmasıdır. sonuçta van bdp'nin kalelerinden biridir. oradaki halk iradesini, pkk terör örgütünün meclisteki uzantısı olduğunu bildiğimiz bdp'den yana kullanmıştır. bu da demek oluyo ki van halkı pkk destekçisidir. yağmalanan onca yardım kamyonunun, dağlara gönderilmek üzere yağmalandığını bilen bilir. onca yardıma rağmen (ki söylenen rakam 200 milyon tl'dir), (hayli yüksek bi meblağdır) çadırlar, yardımlar elimize ulaşmıyor diyip van'dan göç çoktan başlamıştır, ne yazık ki..

beni vicdanen rahatsız eden şey, türk halkının her şeyi unutup, tamamen yardım etmek için, ayrım yapmadan toplamış olduğu, seferber olduğu şu durumu, pkk lehine çevirmeleridir. yani bizim askerimizi öldüren o her birinin en yakın zamanda leş olmasını istediğim insanımsı varlıklara ulaşmasıdır. bizim buradan gönderdiğimiz konserveler dağlarda pkklıların karnını doyurmasın lütfen. allah'tan korkun lan.
pekakaya gidecek kısmına hakların ve gönderilen malzemelerin haram edilmesiyle son bulur.
o değilde bunca para toplandı bu paralarla bir ülke kalkınacakken nasıl oluyorda bir şehir için yetmiyor . ben çevremden biliyorum bu yardımları yani yazık ordaki insanlarada yazık oynan oyunlarda neden bu kürtler var biraz düşünseler keşke ....
eğer öyle bir şey varsa, çok değil bir kaç ay içerisinde bombalanan kızılay çadırlarını görmemiz mümkündür. bu durumda bdp bu olaya ama onlar da üşüyor diye tepki verirse kimse şaşırmasın.