Bilinen gerçek zaten yukarıda yazılmış

iyi siktir ettiler bunu.
Nihal atsıza göre "her osmanlı padişahı gibi vatanseverdir." Bu sözün gerçekliği araştırılmalıdır.
Not: Vahdettinden ben de pek haz etmiyorum.
saçmalığın daniskası.
koskoca vahdettin han hazretleri madem türk düşmanıydı, neden kurtuluş savaşını başlattı, neden işgal kuvvetlerine direndi?
Vahdettin mi başlattı kurtuluş savaşını Mustafa kemal mi

(bkz: Allah cahilden korusun)
Kurtuluş savaşını başlattı öyle mi?!!?

Madem öyle neden türklerin üzerine anzavur ordusunu saldı?
Neden mustafa kemal'in idamını istedi?
Neden milli mücadeleye engel olmak istedi?

Cevap: ya ingiliz kölesiydi ya da tahtını devletinden çok seviyordu. Veya ikisi de.
ilkokulda Kafamda "mahvettin" diye kodlanmış Osmanlı devleti'nin son padişahı. Sonra da Atatürk geldi düşmanı yendi bu güzel yurdu bizlere verdi tabii ki.

Şimdi ben ne kadar okursan okuyayım, ne kadar araştırırsam araştırayım bu algının bilinçaltımda bıraktığı his çok kuvvetli, söküp atamıyorum. Dolayısıyla ilk okulda hayat bilgisi dersinde tarihe karşı oluşturulan tutum çok çok önemli. Yaş itibariyle objektif düşünme yetiniz de pek gelişmemiş zaten. Milliyetçilik duyguları kazandırmak için Öyle bir anlatılıyor ki Masal gibi dinliyorsunuz Atatürk beyaz atlı prens, diğer herkes de kötü kalpli cadı konumuna yerleşiyor. Bu da kişinin tek bir şeyi körü körüne savunmasına sebep olabiliyor, eğer ileriki yaşlarda aksi bir yatırım yapılmazsa.
vahdettin osmanlıyı mahvettin..