bugün

hakkında görülen dava sonuca bağlanmıştır.
http://yesilgazete.org/bl...ence-yasagi-ihlal-edildi/
Berkin elvan gibi oda devlet terörünün kurbanı. Çocuklar parklarda olmalı, gülmeli, koşmalı.. hastanelerde değil mezarlarda hiç değil. Axx ulan.
Akp döneminde kolluk kuvvetleri tarafından öldürülen çocuklardan sadece biri.
minicik bedeninden 13 kurşun çıkarılan güzel çocuk, ah benim canım kuzum...
devletin öldürdüğü çocuklardan bir tanesi.
utanç müzesinin beni en çok etkileyen parçası uğur un kazağıydı...
Devlet dersinde öldürülen çocuklarımızdan biridir. 13 kurşunla katledilmiştir.
insana ve insanlığa hürmet olsaydı, dağlara ağaçlar ekilirdi.insan dahil tüm canlılar dağlarla beraber katledilmez,köyler zoraki boşaltılmaz, Uğur Kaymaz küçük bedeniyle 12 kurşunla canice öldürülmezdi.

Bababmın yatak altında sakladığı çok eski gazetelerden birinde denk geldim, milliyet gazetesi 1991’in 30 nisanında şöyle bir başlık atmış: Türkmenler, Kürtlerle yaşamak istemiyor, Kerkük kan ağlıyor!

Apê Musa o sözler üzerine şöyle dedi: Siz 70 yıldır arapların köleliğinde yaşayabiliyorsunuz, neden Kürtlerle birlikte yaşayamayasınız? Araplar Irak petrollerini talan ediyor, o paralarla silah alıp, türkmen ve kürtleri katlediyordu, o zaman neden Kerkük kan ağlıyor, demiyordunuz? Kürtler sayesinde bugün Irak’ta Kerkük’te binlerce türkmen birlikçe yaşayabiliyor.Kerkük Azerbaycan devleti değildir ki türkmenler orda kan ağlasın. Zira türkmenler bulundukları yerden hoşnut değillerse Kerkük’ten gidebilirlerdi.

Mesele şu ki: türkmenleri ışid teröristlerinden kurtaran bugün Türkiye değil, Pkk’dır! bebek katili diye ifa ettiğiniz ve terörist diye nitelendirdiğiniz örgüt Suriye ve Irak olmak üzere 500 insan kurtardı.Ve bunun içinde Türkmenler de vardı! Ezîdî komşularını ışid gelince satan,evlerini talan edip,kadınları kaçırıp,komşularını öldüren araplar da.
Ancak mesela olarak belirttiğim bölümden bir pkk sempatizanı olduğumu çıkaracak insanlar yeşerecek, pkk sempatizanı değilim kardeşim sadece kendimi hiç bir millete ait hissetmeden objektif bakabiliyorum ülkemde yaşananlara.

Lice'de dikilmesi yüksek gerilim ortamı yaratan pkk'lı heykeli yıkılmış, bu heykelin yapılmasını önerende, yıkımında pay sahibi olan da tartışmasız vatan hainidir.

Bir eleştiri de adı lazım olmayan sözde kürt haklarını savunan pkk'nın meclisteki ayağına: izlediğiniz politikayı bir ''insan'' olarak benimseyemiyorum. Bugün heykelin kaldırılacağını bilen parti yönetimi neden biri öldürülkten sonra orada oluyor? Neden daha anlatımlı, daha bilgilendirici bir politikayla gençler uyarılmıyor? Bu yıl Lice’de 7 kişi öldürüldü! Her defasında ölen cana mı yoksa düzensiz politikaya mı âh edeceğiz? Ölmekten yorulduk! YORULDUK! Bağımsız Kürdistan atılımı bu değildir.Halk için birşey yapmak istiyorsanız, önce Midyat’taki sanayi sitesinde sıcaktan boğulan çocuk ve yaşlılara , cezaevinde hasta olan ve 790. günü aşan direnişlere , Roboskî’yi AiHM’e yeni bildiriyle başvurulmasını, dünya geneline Suriye ve Irak’taki caniciliği ve Cumartesi Annelerinin unutulmamasını sağlayınız! Yaptığınız yollar yıkılıyor,diktiğiniz çiçekler kurutuluyor.Bu birleşke böyle sağlanamaz. Özerk devletten önce bireyin neden özerklik alınması gerektiğini anlaması gerekir.

Evladımız Uğur Kaymaz gibi Berkin elvan da unutuldu ama hepimiz çok ağladık, çok üzüldük, hepimiz içinden bir şeyler koptu, ne şüphe(!)

Yaşayanlar unutmuşlardı bu çocukları,
onlar öldükleriyle kalmıştı.
''orada ne işi vardı dedirtir.'' insan meraklanıyor .
Bugün ölüm yıldönümüdür. 12 yaşında bedenine tam 13 kurşun sığdırıldı.

Bugün yaşasa 23 olacaktı ama o hep 12 kalacak.
12 yaşında 13 kurşunla öldürülen Uğur kaymaz'ın katili, askeri darbe sırasında çıkan çatışmada ölmüş.

Adalet peşinizi bırakmaz. Ateş'in bol olsun.

görsel
Ne zaman fotoğrafını görsem toplumdan uzaklaşıp tek başıma yaşayasım gelir. yitip giden masum canlardan sadece biri. Canımız.