bugün

(bkz: (vid #28022)&feature=related)
müthiş bir video. uğur dündar ve onun gibi adamların aslında ne mal olduklarını anlatıyor. lütfen sonuna kadar izleyin ve herkesin ne olduğunu görün.
çorum da alevi çocukları zorla camiye götüren zihniyette aynı zihniyetti. bir müslüman olarak tasvip etmiyorum. din kişisel allah ile kul arasında olan bir şey o yüzden bu ülke din istismarı yapmaya başladı, ve bu çok tehlikeli. doğu da sivil cuma namazı kılan insanlara sizin cumanız kabul olmaz diyen bir iktidar dinci değil gericidir.
ayrıca: http://www.youtube.com/watch?v=XssLbZLnwjM&feature=related
yeterli bir cevaptır...
olayı anlamamazlığa gelmek olayın kendisinin içeriğini değiştirmez.
şahsen uğur dündar'ı sevmem. çok ajitedir. ajite edebileceği bir şey buldu mu suyunu çıkarır.
eskiden hani "herkesin çok güvendiği" zamanlarda da sevmezdim. aslında iyi aile çocuklarının gıcık bir yanı vardır.
sevimsiz olurlar. işte dündar böyle biri.

lakin videodaki herif çok daha fazla antipatik. tam bir kıl. beşinci sınıf mimiklerle komedi yaptığını sanan tipik bir dangalak.

uğur dündar'ın haberi ise gene kendi ajitasyon çukuruna düşmüş bok gibi bir haber. ama bu haber değerini es geçebileceğimiz anlamına da gelmez. yani ortaokul çocuklarını okulda ders varken hocalardan biri cuma namazına götürüyor ise bu bir haberdir. bunun böyle olduğunu bilmiyoruz. cuma namazı öğle olduğu için mesala bu çocuklar öğlenci ( bu tabir hala var mı bilmiyorum. eskiden çift posta eğitim veren okullarda sabahçı ve öğlenciler olurdu) olabilir ve henüz ders zili çalmamış olabilir. ya da dersleri bitmiş sabahçılar olabilir. ya da öğle tatilinde ki tam güncüler.

uğur dündar salak salak müzikler çalıp ajitasyon yapmasa bilebilecek ve bir karar verebilecektik. o zaman belki de o çocukların o saatte cami de işi ne be adam deyip hocalarına kızacaktık.
haberde adı geçen okul özel bir okul ve de büyük bir ihtimalle cemaatin özel okulu. çünkü üstüne basarak bunu vurguluyorlar. cemaatin okullarında da zaten ders saatleri cuma namazına uygun saatlerdedir. bu konuda da bir sorun olacağını sanmıyorum. ayrıca kısa bir zamanda olsa cemaatte bulunmam hasebiyle adamları az çok tanırım: hiç kimseyi zorla namaza götürecek tipler değildiler. bu ülkede onca mason varken müslüman çocukların cuma namazına gitmesi mi uğur dündarın zoruna gidiyor..?