bugün

insan Ömrünün çok kısa olduğunu anlıyacağı andır.

edit:Pilot'um da Ordan şeetim.
korku ve panikle hiç bir şey düşünülemeyecek sadece bir kurtulma umudu ile yüreğin pır pır edeceği dehşet anı.

Bildiğim kadarıyla böyle bir durumda en doğru olan el bileği ile dirsek arasındaki ön kol olarak tabir edilen bölümü ön koltuğa paralel bir şekilde yaslayıp başı da bu kola dayamak. Yine bildiğim kadarıyla uçak düştüğünde uçaktakiler yüzde seksenbeş ölür. Bu ikinciden emin değilim. Yanlışsa bilen biri düzeltsin.
(bkz: göte gelmek)
aslında kısa süren bir andır ama çok uzunmuş gibi gelir.
çok acayip olursun.
sonra da uyanırsın.

geçenlerde görmüştüm bu rüyayı çok acayipti ya.
ateiste bile anında " allahımmm " diye dua ettirecek anlar.
ana zaaaaaaaaa xD denilecek anlar.
düdüt : liseliyim.
(bkz: ölmek için çok gençti)
yaşayan kişi tarafından anlatılamayacak anlardır.
(bkz: iyi bilirdik)
hostese:
-nasıl olsa öleceğiz. gel son kez dua edelim. denilebilir. *
Hakem düdüğü çalmadan, zil çalmadan, the end yazmadan ve perdeler kapanmadan her şey bitmek üzeredir.
insanın '' düşse de ölsek '' demesine vesile olacak anlar.

o arada kurtulamayacağını bildiği için ve bu işkenceye daha fazla katlanmamak için insan, biran önce ne olacak olsun, öleceksek ölelim diyerek bu kötü anın hemen bitmesini ve ebedi hayata kavuşmayı arzu edebilir.

onun dışında tabi ki bildiği tüm duaları okuyarak ve zamanı da varsa beş vakit namazını kılıp, kurban kesip bir de üstüne hac ziyaretinde bulunabilir. paralel evren diye bir şey var değil mi? * *
bir çin atasözü der ki;

''çizmedin ki kesesin''

yani;

--spoiler--
düşmekte olan uçakta hiç ateist olmaz.
--spoiler--
insanın; "aha lan yolun sonuna geldik oğlum,bu genç yaşta tahtalı köye gidiyoruz.keşke hep namazlarımı kılsaydım.keşke naciye teyzeye bahçesinden özenle yetiştirdiği eriklerden aldığımı söyleseydim.ühü ühü ııııııı... şluuuap (sümük içe çekilir)." dediği andır.