bugün

Gülebilirken mutlu olamamak, nefes alabilirken yaşayamamak gibi duygulara sebep olan durumdur. Allah herkeze gecindenden versin. Ben yaşadım siz yaşamayın.
Uzun süre boyunca kısa ilişkilerinizin hem varoluş hem bitiş sebebidir.
Ayvayı yemişsin demektir.
hele ki canından çok severken terkedilmekle biterse hayattan ders çıkarmanızı sağlar.öldürmeyen acı güçlendirir.
göğüsünün sıkışmasına neden olur zaman zaman nefes aldırmaz boğar.en alakasız şeylerden bile onu hatırlarsınız her gece rüyalarınıza girer.çaresizlik içinde kıvranır anlık zaman kopmaları yaşarsınız.ama en önemlisi hayatınızın dersini çıkartmışsınızdır.belkide geri kalan hayatınızda sizi bencilliğe sürükler bencilim.evet.
Anlaşamazdık be azizim. Ben hep her şey bugün olsun hemen şimdi olsun derdim, sanki yarın ölecekmişim gibi... o ise her şeyi ertelerdi sonra yaparız derdi sonsuza dek yaşayacakmış gibi...
Uzun süreli sıkıntıya hazırlıklı ol.
tatmadigim lakin en azindan bildigim kadariyla hayatinda ki cogu seyin sekteye ugramasina sebebiyet veren durumdur. boyle bi duruma dusmemeniz dilegiyle.
En başında boşa gidenin aşkın, sevginin olduğu düşünülen fakat bir vakit sonra asıl boşa giden şeyin verilen emek olduğu anlaşılan durumdur.
Uzun süreli ilişkilerin yıkıntılarıda cok olur, aylarca kafanın içinde yaşarsın sindirmeye çalışırsın. Sonra hayatına bir başkası girer. Unutturur herşeyi.
ilişkilerin temelini uzunluğu değil , güven sağlar. Biten her şeyin sonunda biten birşeyler vardır.
time heals all wounds.

ama ne kadar zaman.

ilk günler aynı ayağınızı ilk burktuğunuz andaki gibi hafif bir acı hissedersiniz. zaman ilerledikçe burkulmanın acısı artar. ödem şişer, dayanılmaz acılar hissettirir. sonra iyileşmeye başlar ve düzleri. acı kalmamıştır artık.

bu iyileşme süreci kişiden kişiye, ilişkide duyulan sevginin büyüklüğüne göre değişir. kimisi birkaç hafta, kimisi birkaç ay çeker. ama geçer. sonunda geçer.