bugün

zamanı 10 dakika geri alma isteğini doğurur. erkek kişisinin kendini çıplak hissetmesine sebebiyet verir.

ilk kesildiği zaman, sanki güneş altında beklemişsiniz de tüm surat yanmış ama sakal altı hala bembeyaz kalmış gibi görünür. resmen bebek götüne benzer suratınız ama iş işten geçmiştir. iki hafta dayan kardeşim, yapacak bir şey yok.
aynaya bakınca maymun götüne benzemektir. lakin kardeşin "oha lan sen bu kadar yakışıklı mıydın" demesi efsanedir.
5-10 yaş küçük gösteren değişimdir. Hele bunu yazdan sonra yaptıysanız yüzünüz iki renkli olur.
suratının çıplaklar kampına dönmesidir utançdır sefile dönmektir acılar içinde kıvranmaktır.
http://weknowmemes.com/wp...earded-men-dont-shave.jpg
tüyleri yolunmuş tavuğa benzer.
Tüyleri yolunmuş tavuğa benzeme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu durumdur.
kış aylarında yapıyorsanız dışarı çıktığınızda sanki suratınız üşüyormuş gibi bir hissiyat verir.
albert camusun kafkanın anlattığı yabancılaşmanın nirvana olduğu durumun yaşanacaktır efendim. kişi aynada kendini tanımayacak ve birkaç hafta süren alışma evresinde kedisini toplum içinde çıplak hissedecektir.

Şakaklarımıjilet mi kesti ne var?
Benim mi Allahım bu bebek yüzü?
Ya çenemin çırılçıplak olma hali?
Kurtadamdan bebek poposuna dönüştüm.
Neden böyle düşman görünürsünüz,
Yıllar yılı dost bildiğim aynalar?
Yakışandır.
iş gereği yaptığım eylemdir. lan yıl olmuş 2014 hatta 2015 hala bu saçmalık var. sanki devlet memuruyuz mskim.
çok mutsuzum sözlük parasızlığın gözü kör olsun yoksa trilyon verseler kesmezdim lan.
aynaya bakınca kendimi tanıyamıyorum,insan içine çıkmak istemiyorum,özgüvenim yerlerde.
fak dı sistım.
kadın gibi hissettirir.

(bkz: işte bunu yapmaktan nefret ediyorum)
en az 10 yaş gençleşiyorum.
bir erkeğin başına gelebilecek en boktan ve en özgüven kırıcı işlerin başında gelir. belki 1-2 yıldan beri suratına jilet değdirmemiş birisi olarak mecburiyetten ötürü sakalları kesince, aynada gördüğüm görüntü ile iki damla yaş süzüldü tahriş olmuş yanaklara. yüz derisi incelmiş, kırılganlaşmış , sanki bir kadının suretiymiş gibi hissettiriyor. bakıyorsun bakıyorsun bakıyorsun içinden kendine okkalı bir tokat atmak geliyor.

yani uzun lafın kısası :

kesme ananı bacını sikiliym kesme !!! o garıyın amına goyyum kesme !!!
yüzünüzün bebek poposuna benzemesine neden olacaktır.
kesmeyin .ben 28 senedir kesmedim . gayet memnunum .
Kesilenlerde şöyle bir durum oluşuyormuş.

kendini çıplak hissetmek.

yolunmuş tavuk gibi hissetmek.
(bkz: Sarah Kerrigan)

(bkz: dudu peri)

gecen boyle bi durumla karşılaşmışlar. öyle dediler yane.

sik rastlanan bi olaydır.
yumurta gibi olmaktır.
En son temmuz 2015 te sakalları kestim. Yolunmuş tavuğa dönüyor insan.
Surat adeta bebek götüne dönüşüyor.
cildin rahatlaması, nefes alması için yapılması gereken kesim işlemi.
Seyrek sakallı olduğum için, hep tıraşlı dolaşıyorum.
O hissi tadamadım.
Yazin yapinca yuzde amele yanigi olusturan eylem. Birkac gune ton farki kalmiyor tabi.
Lise sondan beri jilet vurmadığım sakallarıma(ara ara makina ile kısalttırıyordum), finalleri bitmesiyle 2 hafta(yaklaşık), jilet vurdum. Garip bir his, asıl mesele o değil de şuan HAYVAN gibi kaşınıyorlar. Sebebini anlamadım, alkollü losyon/ kolonya vs zararlı diye tıraştan sonra niveanın tıraş soneası hassas ciltler şeysini sürmüştüm. Galiba hata yaptım, basacaktım kolonyayı. Yani aklıma tek o geliyor, jiletle kesince virüs bakteri kırıcı alkollü bir şeyde sürmeyince azıttı kaşınıyor da kaşınıyor.

Özet uzun süre sakal tıraşı olmayan, jilet vurursa mutlaka alkollü bir şey sürsün, internetteki yazıları (alkollü karşıtı) iplemesin. Yoksa benim gibi kaşınır durursunuz büt haftanızda.

Edit: nikel alerjim varmış. Lise 1-4 arası hiç yoktu. Lise 4 üni son arası hiç jilet, ustura değmemişti. Finaller bitince bir değdi. Kaşıntı gün itibariyle hala devam.