bugün

son zamanlarda iyice artan modadır. ekranların en bilinen, en parlak yüzleri bile sakal bırakmaya başladı artık. sporcular, şarkıcılar, gazeteciler, muhabirler... oysa ki çoğuna da yakışmıyor uzun sakal ama hayırdır inşallah!
sokaklar sultan sülemanlar la dolu olması.
şehzade mustafa yla başlayan modadır. modaydı. allahtan şu ışid çıktı da çabuk vazgeçti millet. ülke suudi arabistan a dönmüştü aminüm!
sokaklarda binlerce sultan süleyman çakması insanların üremesiyle sonuçlanan moda akımı.
iyidir hoştur. ancak herkes bırakmasın lütfen ortalık ışid'e döndü.
Köse kardeşlerimizi fena kızdıran modadır. Ortalıkta süleyman gibi dolaşmak var bi de sümbül ağa gibi dolaşmak var.
kirli sakal ile girdiği versusta kaybetmeye mahkumdur.
Of bıktık yeter artık yakışan yakışmayan herkeste uzun sakal görmekten dediğim lanet moda.
Moda değil, sünnettir ey müslümanlar!
Sakallarimin karamel tonda olmasindan dolayi uymaktan zevk aldigim moda. bedenimden cok sakallarimi yikar oldum her gece yatmadan bolca kopukleyip en ince ayrintisina kadar ovalayip ilik suda yikiyorum.

Uzatacaksaniz bakimini yapin oyle biraktim gitti olmuyor agalar beyler. seyrek sakalliysaniz hic uzatmayin af edersiniz got kili gibi duruyor.
moda değil aslında.
moda insanı sıkıntıya sokan bi'şey.
uzun sakal, rahatlıktır.
dertsizliktir.
koy götüneciliktir.
Görmekten şikayetçi olanları anlayamadığım modadır. Hayır, herkes sizin zevkinize göre mi hareket edecek? sen begenmiyorsun diye sakalını mı kessin adam, sen kimsin ki?
yobazlarin vede ISIDCILERIN modasidir uzun sakal...

SAKALI uzun olanin AKLI kisa olur (zaten ulkemizdeki akli kisalarin cogu uzun sakallilar)gjghgkghghjgkgkmgkghgkg
Erkeklere kesinlikle çok ayrı bir hava katıyor. Kirli sakal kadar yakışmasa da ayrı bir havası var.
Ne ataerkilligi allani seversen. Postmodern erkek dedigimiz populer kulturun kolesi olmus paçaları kiviran tiptir. Bu sakali uzatsa ne uzatasa ne.
Yavas yavas gecen moda.
Moda olan her şey gibi boku çıkarılan, piç edilen moda olsa da olmasa da uzun sakal bırakan erkekleri mağdur eden durumdur. Uzun sakal herkese yakışmaz özellikle yuvarlak hatlı bir yüzünüz varsa.
Diğer bir uzun sakal ile ilgili yanlış ise bakımsız uzun sakaldır, sakal en az saç kadar bakım ister. zaman zaman düzeltilmeli, kesilmeli biçimlendirilmelidir. Yoksa ışid militanı gibi ortalıkta gezinirsiniz.
Modası falan yok arkadaş, öğrenciysen, üşeniyorsan ve artı paran yoksa o sakal uzar.
görsel
görsel

Şeklindedir.
ulan yıllardır bu derecede olmasada abartılı kirli sakalla gezerdim ben,moda oldu fabrika üretimi gibi her erkek böyle şuan..benim anlamadığım sakalını biraz kessen daha iyi olacaksın diyen kızların da beğenisi biranda değişti,beğenileriniz bile neden popüler kültüre odaklı lan..bu sakal bana 2 3 sene önce yakıştığından daha fazla yakışmıyo,ben gene aynı benim..nedir bu yavşaklık,sürü psikolojisi..hatta sırf seri üretim tipler gibi gezmemek için sakalı kestim topsakalla yada hafif kirli sakalla geziyorum artık..şimdi de sakalını neden kestin çok yakışıyodu diyolar amk,samimiyetinize sıçayım

işte bunlar hep ragnar lothbrok etkisi
uyundur.
Tamamı işsiz bu götlerin diye düşündüğüm.

Ulan hergün karga bokunu yemeden traş olup kravatı takıp işe gidiyoruz. Kan alırlar kan.

Sağa bakıyorum sakal sola bakıyorum sakal. Nereden tünediniz bilmiyorum ki.

Sakala müsade eden kurumsal firması olan varsa eqlesin.

Ha bir de, "sakal uzatıp pantolon paçası katlayanınız" varsa evlenirken beline kırmızı kuşak bağlatsın. Siz tekin değilsiniz oğlum. Oğlum dediysek lafın gelişi. Kodumun popülist anlayış yahut moda kisvesine sığınan yamyamları.
Hep diziler filimler önceden bıraksan "ay kaba şey " oluyosun şimdi harikasın!!
Sakallarına fön çektirenlerin oluşturduğu modadır.

Geçen berberim, günde saçlara bu kadar fön çekmiyorum amk dedi.
Modadan ziyade tamamen üşengençlik bende dahilim.
Ben modaya uyduğumdan değil de, üşengeçlikten, sakalla oynamamdan dolayı kesmiyorum. Uzun sakalla mutluyum ama hem sevgilim beğenmiyorum hem de çok uzunu yakışmıyor. Kesmem lazım yakın zamanda tekrar. Hemen de uzuyor şerefsiz.